Tiktok Takipçi Satın Al

Metrekare İşareti, Word Belgesinde Nasıl Yapılır?

Word belgesi üzerinde metrekare işareti yapılması için kişilerin kullanabilecekleri farklı yöntem ve teknikler bulunmaktadır.

Word bütün dünya üzerinde uzun yıllardır en çok kullanılan metin hazırlama belgelerinin başında gelmektedir. Bu kapsamda Word belgeleriyle her türden metin belgeleri hazırlamak hem çok kolay hem de oldukça pratiktir. Peki metrekare işareti nasıl yapılır?


Bir ödev ya da çalışma raporu gibi farklı birçok konu Word üzerinde hazırlanabilir, bazı çalışmalar da ise özel bazı sembollere ve kullanımlara ihtiyaç duyulmaktadır. Bu noktada birçok sembol ya da işaret klavye de hazır bulunsa da bazıları için farklı adımlar atılması gerekmektedir. Bunlardan bir tanesi de (m2) işaretidir. Bu işaret farklı birçok alanda kullanıldığı için kullanıcıların sıklıkla kullandıkları bir işaret olarak da değerlendirilmektedir.

Word Belgesi Üzerinde Metre Kare İşareti Nasıl Yapılır?

Bu işareti yapabilmek için kullanılacak başarılı bir yöntem Word programından faydalanarak yapılacak küçük bir seçim işlemidir. Bu noktada Word belgesi ayarlar kısmında yazı tipi ayarları içinde duran “x2” menüsü Word belgesi üzerinde metrekare işareti yapılması için kullanılmaktadır. İşlem şu şekilde yapılabilir;

Öncelikle m ve 2 yazılır, (m2) daha sonra sadece 2 rakamı fare ile seçili hale getirilir. Bu noktadan sonra hemen üst kısımda yazı tipi ayarları içinde bulunan “x2” sembolüne basılır. İşlem bu kadar basit ve kolay olarak tamamlanmış olur, fakat daha sonra ilgili sembolün seçiminin kaldırılması gerekir yoksa kalan yazılarda üste yazılmaya devam edecektir.

Metrekare İşareti, Word Belgesinde Nasıl Yapılır?

Metrekare İşareti, Word Belgesinde Nasıl Yapılır?

Metrekare İşareti, Word Belgesinde Nasıl Yapılır? Metrekare İşareti, Word Belgesinde Nasıl Yapılır?

Metrekare İşareti, Word Belgesinde Nasıl Yapılır? Metrekare İşareti, Word Belgesinde Nasıl Yapılır? Metrekare İşareti, Word Belgesinde Nasıl Yapılır?

Metrekare İşareti, Word Belgesinde Nasıl Yapılır?

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu