Tiktok Takipçi Satın Al

Facebook Messenger ve Instagram Doğrudan Sohbetleri 2022’ye Kadar Şifrelenmeyecek

Facebook, mesajlaşma uygulamaları için varsayılan olarak uçtan uca şifrelemeyi kendi tatlı zamanını alıyor.

Messenger ve Instagram Direct, piyasadaki en popüler iki mesajlaşma servisinden biridir. Her gün milyonlarca insanın bunları kullanmasına rağmen, Messenger ve Instagram Direct, varsayılan olarak sohbetleri uçtan uca şifrelemedikleri için gerçekten gizlilik dostu değildir.


Facebook şimdi Messenger ve Instagram Direct için “en erken 2022’de” uçtan uca şifreleme sunacağına söz verdi.

Instagram Direct’e Sohbet Şifreleme Eklemede Yavaşladı

Facebook ilk olarak 2019’da Instagram Direct ve Messenger’a uçtan uca şifreleme ekleme sözü verdi. Bununla birlikte, bunun için kendi tatlı zamanını alıyor ve hatta uçtan uca çalışmayan çeşitli Messenger özelliklerini test ediyor bile. şifrelemeyi sonlandırın.

FB haber odasında yeni bir duyuruda Facebook, güvenlik ve güvenlik planlarını paylaştı ve yaptığı çeşitli çalışmaların sonuçlarını vurguladı. Ek olarak, Messenger ve Instagram Direct için uçtan uca şifreleme üzerinde çalışırken, 2022 yılına kadar bunları tam olarak şifreleyemeyeceğinden bahsetti.

Bu yıl Messenger ve Instagram Direct için varsayılan uçtan uca şifrelemede daha fazla ilerleme kaydetmeyi beklerken, bu uzun vadeli bir proje ve en erken 2022’ye kadar tamamen uçtan uca şifrelenmiş olmayacağız. Dahası, daha önce sunduğumuz güvenlik özellikleri uçtan uca şifrelemeyle çalışmak üzere tasarlanmıştır ve hizmetlerimizde güçlü güvenlik özellikleri oluşturmaya devam etmeyi planlıyoruz. 

Messenger ve Instagram dışında Facebook, sohbetler için varsayılan olarak uçtan uca şifreleme özelliğine sahip şirketin tek mesajlaşma hizmeti olan WhatsApp’a da sahip.

Facebook Messenger ve Instagram Doğrudan Sohbetleri 2022'ye Kadar Şifrelenmeyecek

Uçtan Uca Şifrelemeli Mesajlaşma Uygulamalarının Popülerliği Yükseldi

Uçtan uca şifrelemeli mesajlaşma hizmetleri son zamanlarda popülaritesini artırdı. WhatsApp, iMessage ve Signal, uçtan uca şifreleme desteğine sahip başlıca mesajlaşma platformları arasındadır.

Telegram aynı zamanda popüler bir Messenger alternatifi olarak ortaya çıksa da, sohbetleri varsayılan olarak uçtan uca şifrelenmez. Messenger gibi, bunun için Gizli sohbet modunu kullanmak gerekir.

Facebook, kullanıcı gizliliği ve veri toplama uygulamalarına saygı göstermediği için uzun süredir eleştiriliyor. Messenger ve Instagram Direct’e uçtan uca şifreleme desteği eklemesi bu kadar uzun zaman alan şirketin imajına pek bir faydası olmayacak.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu