Tiktok Takipçi Satın Al

Mercusys’ten Ev ve Küçük Ofisler İçin Masaüstü Ağ Anahtarları

Mercusys, ev ve küçük ofislere yönelik ağ anahtarı (switch) ailesini duyurdu. Masa üstünde kullanılabilen, az yer kaplayan ve kullanımı basit dört model Mercusys ağ anahtarı, uygun fiyata sahip.


 Bütçe dostu ağ markası sloganıyla Türkiye pazarında yer alan Mercusys, artık evlerde de tercih edilmeye başlanan ağ anahtarı (switch) ürün ailesini duyurdu. 5 ve 8 girişli toplam 4 modeliyle hem ev hem de küçük ofisleri hedefleyen marka, bu ürün grubunda da kaliteli ve uygun fiyatlı çözüm sunuyor.

Önceleri genellikle kurumsal ağ projelerinde kullanılan switch’ler, ağa bağlı cihaz sayısı arttıkça evlerde de tercih edilmeye başlandı. Çok sayıda cihazın kablo ile ağa dahil edilmesi gereken ev ve küçük ofisler için switch’ler ideal ağ çözümleri arasında yer alıyor. Mercusys, küçük boyutları, yönetim gerektirmemeleri ve uygun fiyatlarıyla switch ürün grubunda da iddialı.

Şu anda Mercusys’in Türkiye’de satışta olan dört modelinden ikisi 5 girişli, diğer ikisi ise 8 girişli (portlu). Bir ev ya da küçük ofisin ihtiyacına yeterli olan bu modeller tak&çalıştır özelliğine sahip, kurulumları için teknik bilgi gerekmiyor. TV, oyun konsolu vb cihazlar switch’e Ethernet kablosu ile bağlanıyor ve hemen ağa dahil oluyorlar; ayrıca bir yapılandırma gerekmiyor.

İlgili Makaleler

Gigabit hızda bağlantı olanağı

Mercusys’in iki modeli Gigabit bağlantı desteğine sahip. 5 girişli MS105G ve 8 girişli MS108G modellerindeki giriş yuvaları normal Ethernet bağlantısından 10 kat daha hızlı olan Gigabit hızında bağlantı sağlıyor. Diğer iki model olan MS105 ve MS108 ise 10/100 Mbps bağlantı hızları sunuyor.

Son derece küçük ve kompakt tasarıma sahip olan ürünler, evde ya da ofiste az yer kaplıyor ve göze batmadan işlevlerini yerine getiriyorlar. Fiyat/performans açısından başarılı olan Mercusys switch ailesi, ev ya da küçük ofiste kablo ile ağa bağlı cihaz sayısı fazla olan yerler için kaliteli, uygun fiyatlı bir seçenek oluşturuyorlar. Switch’ler KDV dahil 135 TL (MS105 modeli) ile 349 TL (MS108G modeli) arasında fiyata sahipler.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu