Tiktok Takipçi Satın Al

Görünümü ile Büyüleyen Mekanik Klavye: Razer Huntsman Elite

Oyuncu ekipmanı denince ilk akla gelen markalardan biri olan Razer’ın yeni duyurduğu mekanik klavyesi Huntsman Elite karşınızda. Razer Huntsman serisi modellerine gelin yakından bakalım.

Üst düzey oyun klavyelerindeki ortak özellik olan makro veya USB geçidi ile donatılmamış sade ancak görünümü ile görenleri büyülemeyi başaran Razer Huntsman Elite modeli oldukça iyi görünüyor. Huntsman Elite üzerinde iki USB bağlantı noktası mevcut. Klavye üzerinde ayrıca ses kontrolleri için sağ taraf yani numara tuşlarının olduğu kısmın sağ üst tarafında ses butonları konumlandırılmış. Teknoloji için anahtarlar içerisine optik ışık sensörleri yerleştirilmiş. Böylece bir tuşa bastığınızda, bu ışık sinyali ile bir alıcının etkinleştirilmesine izin veriyor ve anında tepki verilebiliyor. Razer Huntsman Elite modelinin yanında birde Razer Huntsman modeli tanıtıldı elbette.

:: Razer Huntsman Elite ve Razer Huntsman Özellikleri

   
Özellik Razer Huntsman Razer Huntsman Elite
Anahtar (switch) tipi Razer Opto-Mechanical Razer Opto-Mechanical
Harekete Geçme Gücü 45 g 45 g
Harekete Geçme Noktası 1.5 mm 1.5 mm
Haraket mesafesi 3.5 mm 3.5 mm
 Sıfırlama Noktası 0 ± 0.2 mm 0 ± 0.2 mm
Anahtar (switch) ömrü 100 milyon tıklanma 100 milyon tıklanma
Aydınlatma 16.8 Million Color RGB Backlight 16.8 Million Color RGB Backlight
Ek yok yok
Kablo tipi Örgülü fiber kablo Örgülü fiber kablo
Boyut 17.5 x 5.5 x 1.4 inches 17.6 x 5.5 x 1.44 inches (17.6 x 9.05 x 1.44 inches with wrist rest)
Ağırlık 1.9 lbs 2.7 lbs (3.76 lbs with wrist rest)
Anahtar Kapaklar Cherry compatible Cherry compatible
Yazılımı Razer Synapse 3 Razer Synapse 3
Aksesuar N/A 24 adet kesintisiz aydınlatma özelleştirme bölgesi ile ergonomik bilek desteği
Fiyat $149.99 $199.99

 

1.5 milimetre aktivasyon noktası bulunan anahtarların yüzde 30 daha hızlı olduğu paylaşılıyor. Aktivasyon gücü ise 45g ile oldukça hafif. Hissiyatın ise Razer Green anahtarlar ile benzer olduğu söyleniyor. Ayrıca tuşlar 100 milyon basmaya dayanıklı. Yani geleneksel mekanik anahtarların 2 katı kadar. Razer, Huntsman Elite’ı duyurduğu zaman ışık hızından daha hızlı klavye dediği biliniyor.

Opto-Mekanik Anahtar (Switch) bulunan Razer Huntsman Elite hızlı ve dayanıklı tuş anahtarlarını tercih ettiği görülürken, alüminyum yapısı, manyetik bilek yastığı, çok fonksiyonlu dijital kadranı, medya tuşları, makro desteği, hibrit depolama özelliği, anti-ghosting ve Chroma RGB aydınlatma efektleri ile öne çıkmayı başarıyor.  Razer Synapse 3 ile özel medya tuşlarına eşlik eden yeni dijital kadranın parlaklık ve ses ayarlamanın yanı sıra birçok seçenek klavye üzerinden ayarlanabilir durumda. Şuanda yurt dışında satışı gerçekleşen Razer Huntsman Elite 199 dolar ve Razer Huntsman 149 dolar fiyat etiketine sahip.

:: Razer Huntsman Elite ve Razer Huntsman Görselleri

 

[Modula id=’8′]
Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu