Tiktok Takipçi Satın Al

MediaTek Orta Segment Akıllı Telefonlar İçin Yeni Yonga Setini Tanıttı!

MediaTek, orta segmentli akıllı telefonların kullanabileceği yeni 5G entegreli Dimensity 800 yonga setini 2020 Yılında piyasa sürmesi bekleniyor!

MediaTek, 2020’de orta sınıf akıllı telefonlarda kullanımını amaçlayan Dimensity 800 yonga setini medya temsilcilerine tanıtımını gerçekleştirdi. 5G entegreli modeme sahip ve Dimension 1000/L’den daha uygun fiyata sahip olması bekleniyor. Yeni yonga setini ilk olarak Oppo‘nun Reno3 modelin olması bekleniyor.


Şirket yonga setiyle ilgili herhangi bir açıklama yapmadı. İşlemcinin gelecek yılın ilk günlerinde Las Vegas’taki CES 2020’de tanıtacağını açıkladı.

MediaTek Orta Segment Akıllı Telefonlar İçin Yeni Yonga Setini Tanıttı!

Şirketin yonga setinden beklentileri Kirin 800 serisi ve Qualcomm Snapdragon 7 serisi yonga setleri ile çalışan akıllı telefonlarla rekabet etmek amacıyla Dimensity 800 çıkaracak. Modem hakkında teknik özellik sayfası daha sonra açıklanacak olsa da, yonga seti hakkında bazı bilgilerimiz var. Bu yılın başlarında tanıtılan Helio M70 4.7 Gbps’den daha düşük bağlantıya ve 2.5 Gbps’den daha yüksek bir bağlantı hızına sahip olacağı tahmin ediliyor. Hem SA hem de NSA ağlarını destekleyecek olan Dimensity 800 NR 2 Bileşen Taşıyıcısına sahip olacak.

Şu anda yalnızca Dimensity 1000/L yonga seti bu modeme sahiptir. Yonga seti, dört Cortex-A77 ve dört Cortex-A55 çekirdeği ile toplam sekiz çekirdeğe sahip olurken MediaTek, Cortex-A76 ünitelerini çalıştıran yonga setlerine kıyasla performans ve pil ömründe %20’ye kadar iyileştirilmiş bir çalışma vaat ediyor.

 

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu