Tiktok Takipçi Satın Al

MediaMarkt, Uzun Süre Sonra Mağazalarını Tekrardan Açtı

Koronavirüsten dolayı mağazalarını kapatan MediaMarkt uzun süre sonra mağazalarını tekrardan kademeli olarak açmaya başladı.

MediaMarkt Türkiye bir günde 78 mağaza açılışı gerçekleştirdi.Avrupa’nın açık ara 1 numaralı elektronik perakendecisi şirket, COVID-19 nedeniyle teknolojiseverlere kapatmak zorunda kaldığı mağazalarını tekrar açtı! Çalışanlarının ve teknolojiseverlerin sağlığını ve konforunu ön planda tutarak gerekli tüm önlemleri alan Şirket, “Güvenle yine birlikteyiz!” diyerek ülke çapındaki tüm mağazalarında sağlıklı bir alışveriş ortamı için 3 kademeli bir hijyen planı uygulayacak.


Türkiye’nin en geniş satış alanına sahip elektronik perakendecisi şirket, ülkemizde etkisini gösteren COVID-19’a karşı ülke genelindeki tüm mağazalarını; çalışanlarının, müşterilerinin ve toplum sağlığını gözeterek 22 Mart gecesi itibariyle kapatma kararı almıştı.

Bu süre boyunca teknolojiseverlerin elektronik ürün ihtiyacına mediamarkt.com.tr ve Çağrı Merkezinden yanıt veren şirket, 1 Haziran Pazartesi gününden itibaren teknolojiseverlerle tekrar mağazalarında buluştu. Ülke genelindeki tüm mağazalarını aynı gün açan ve 12:00 ile 20:00 saatleri arasında hizmet veren şirket, çalışanlarının ve teknolojiseverlerin sağlığını koruyarak, onların elektronik ürün ihtiyaçlarını en konforlu bir şekilde karşılayabilmek için “Güvenle yine birlikteyiz” diyerek çeşitli önlemler aldı.

Bu önlemler çerçevesinde mağaza içerisini de tekrar dekore eden şirket, aldığı tedbirleri ise müşterileri, çalışanları ve mağaza içi olmak üzere 3 farklı başlık altında topladı.

MediaMarkt, Uzun Süre Sonra Mağazalarını Tekrardan Açtı

Teknolojiseverler için sağlıklı ve konforlu alışveriş imkanı

Mağazada bulunabilecek müşteri sayısını, satış alanının onda biri olacak şekilde sınıflandıran şirket, açılış ve kapanış saatlerini, mağaza giriş ve çıkış kapılarını ve alanlarını da bu doğrultuda tekrar düzenledi. Maksimum müşteri sayısını mağaza içerisindeki uyarı panolarıyla belirten şirket, çalışma saatlerini ve sağlık tedbiri uygulamalarını da bu alanlarda bildiriyor.

Mağaza girişlerine dezenfektanlı paspas ve el dezenfektanı, aynı şekilde reyonlara da el dezenfektanı koyan, sosyal mesafe, demo ürün temizliği ve dezenfektan kullanımı için bilgilendirmeler yapan MediaMarkt, çalışanları aracılığıyla da teknolojiseverlerin denemek isteyeceği demo ürünleri dezenfekte ediyor. Tüm bunlara ek olarak mağaza girişinden çıkışına kadar tüm alanlara sosyal mesafenin korunmasına yönelik uyarılar konuldu.

Temas edilen ürün hemen temizlenecek

MediaMarkt Türkiye, mağaza içerisinde yer alan asansör veya yürüyen merdivenler için sosyal mesafenin korunmasına yönelik uyarılar bulunduracakken tüm mağazalarını sabah açılış öncesi, öğlen ve akşam saatlerinde olmak üzere 3 kere temizleyecek, mağaza içerisindeki ürünleri ise 2 saatte bir kere olmak üzere dezenfekte edecek, ürünleri reyona yerleştirdikten sonra dezenfektan ile temizleyecek ve temas edilen ürünlerin temizliğini de temasın hemen ardından gerçekleştirecek.

Keza alışveriş arabalarını da günde 3 kere özel olarak temizleyecek olan şirket, bu süreçte teknolojiseverlere sunduğu oyun alanları gibi bazı imkanlarına da hijyen gerekçesiyle bir süreliğine ara verecek.

MediaMarkt, Uzun Süre Sonra Mağazalarını Tekrardan Açtı

Ürün paketleri teslimat öncesi dezenfekte edilecek

Teknolojiseverlere hijyen tedbirleri altında en konforlu alışveriş imkanını sunmayı hedefleyen şirket, web sitesi ve Çağrı Merkezinden son sürat hızla hizmet etmeye devam edecekken aynı zamanda çok kanallı yönetim yapısı sayesinde web sitesinden alınan ürünlerin mağazadan teslim alınmasına da imkan tanıyordu. Mağazalarındaki “İnternet Teslimat Noktası”nda da gerekli tedbirleri uygulamaya alan şirket, bu alanda da ürün paketlerine zarar vermeden, paketlerin dezenfektan aracılığıyla dezenfekte edilmesini sağlayacak.

MediaMarkt, Uzun Süre Sonra Mağazalarını Tekrardan Açtı

MediaMarkt, Uzun Süre Sonra Mağazalarını Tekrardan Açtı MediaMarkt, Uzun Süre Sonra Mağazalarını Tekrardan Açtı

MediaMarkt, Uzun Süre Sonra Mağazalarını Tekrardan Açtı MediaMarkt, Uzun Süre Sonra Mağazalarını Tekrardan Açtı MediaMarkt, Uzun Süre Sonra Mağazalarını Tekrardan Açtı

MediaMarkt, Uzun Süre Sonra Mağazalarını Tekrardan Açtı MediaMarkt, Uzun Süre Sonra Mağazalarını Tekrardan Açtı MediaMarkt, Uzun Süre Sonra Mağazalarını Tekrardan Açtı

MediaMarkt, Uzun Süre Sonra Mağazalarını Tekrardan Açtı MediaMarkt, Uzun Süre Sonra Mağazalarını Tekrardan Açtı MediaMarkt, Uzun Süre Sonra Mağazalarını Tekrardan Açtı MediaMarkt, Uzun Süre Sonra Mağazalarını Tekrardan Açtı

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu