TeknoDiot
     
     
     

MEB: Okullara Yapay Zeka Dersleri Geliyor

MEB: Okullara Yapay Zeka Dersleri Geliyor

Artık dünya genelindeki ülkelerde eğitim sistemlerinde yeni teknoloji dersleri veriliyor. Bunların başında da yapay zeka dersi geliyor elbette.

Çin ve Avustralya’dan sonra yapay zeka eğitimi adı altında stratejisini geliştiren üçüncü ülke Türkiye olacak. Artık okullarda da yapay zeka dersler, konular ve projeler öğrencilerle olacak.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında gençlere daha akılcı dersler vermek istiyorken, bu derslerin başında yapay zeka geliyor. MEB tarafından alınan kararlar doğrultusunda yapay zeka stratejisi oluşturuldu. Bu stratejinin içeriğinde ise çağın becerileri, ders içerikleri, ölçme, değerlendirme, rehberlik, yönlendirme, öğretim gibi konular işlenecek.

MEB: Okullara Yapay Zeka Dersleri Geliyor

Etkinliklerde düzenlenecek

Sadece derslerle kalmayacak olan bu eğitim sürecinde ek olarak İTÜ ile işbirliği yapan MEB, bu konularda öğrenci çalışmalarına destek verecek. Ülkemizdeki yer alan Teknoparklarda etkinlikler düzenlenecek.

MEB’in online portalı olan EBA’ya da yapay zeka dersleri, yapay zeka ile ilgili etkinlikler ve eğitici oyunlar eklemeyi planlayan bakanlık, bilişim teknolojileri alan öğretmenlerine yapay zeka konusunda seminerler hazırlamayı planlıyor.

Son olarak bu yıl masalarda yer alacak olan ders kitaplarının arkasına karekod ekleyen MEB, bu sayede EBA ile olan bağlantıyı artırmak istiyor. Karekodu okutan kitap sahibi, EBA üzerindeki ilgili ders alanına doğrudan erişebilecek.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Sizce Dünya’da Kaç Kişi Sosyal Medya Kullanıyor?

Buğra Noyan

Google Drive Kapanıyor!

Buğra Noyan

Google Pixel 4’in Lansman Tarihi Sızdı!

Uğur Aydemir

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.