Tiktok Takipçi Satın Al

MacBook, iPhone ve AirPod’ları Kablosuz Olarak Şarj Edecek!

Apple'ın En Son Patenti, MacBook'ların iPhone ve AirPod'ları Kablosuz Olarak Şarj Etmesini Sağlayabilir

MacBook‘ların gelecekteki sürümleri, kullanıcıların iPhone’larını, AirPod’larını ve diğer cihazlarını kablosuz olarak şarj etmelerine izin verebilir.

Bu açıklama, ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi tarafından PatentlyApple web sitesine göre yayınlanan, yakın zamanda verilmiş bir Apple Patentinden gelmektedir.


Apple, 2 yönlü şarj veya ters şarjla ilgili iki patent aldı. Bu patentler MacBook’un gelecekteki sürümlerinde uygulanırsa, kullanıcılar iPhone’larını MacBook’larının bilek dayama bölümüne yerleştirebilecek ve kablosuz şarj yoluyla cihazı şarj edebilecekler.

Apple’ın patent başvurusu, böyle bir uygulamanın nasıl çalışacağını gösteren resimler içermektedir. MacBook’lar, MacBook çerçevesinin altına yerleştirilecek çok sayıda endüktif şarj bobinine sahip olacak. Bu bobinler, MacBook’un aynı anda birden fazla cihazı şarj etmesine izin verecektir.

Bilek dayama alanına ek olarak MacBooks, kullanıcıların iOS aygıtlarını kapalıyken MacBook’un kapağına yerleştirmelerine de olanak tanıyor. İPhone, Apple Watch ve hatta iPad gibi cihazların yerleştirilmesi, cihazların patent başvurusundaki Apple çizimlerinde gösterildiği gibi şarj olmasına izin verecektir.

MacBook, iPhone ve AirPod'ları Kablosuz Olarak Şarj Edecek! MacBook, iPhone ve AirPod'ları Kablosuz Olarak Şarj Edecek!

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu