Tiktok Takipçi Satın Al

Twitch Röportajları: Duygu “Lylo” Atıl

Ünlü twitch yayıncılarının başında gelen Lylo hakkında bilinmedik soruları sizler için cevaplatıyoruz.

Lylo kimdir? Twitch‘de yayınlarına devam eden Duygu Atıl namı diğer “Lylo” ile birlikte bir röportaj gerçekleştirdik. Yeni konuğumuz ise Twitch’de kendine has kitlesi ile yayınlarını sürdüren Lyloile birlikte röportajımızı gerçekleştirdik. Bu röportajımızda konuğumuz Duygu Atıl namı diğer Lylo’ya birkaç soru sorduk ve cevaplarını aldık buyursunlar.

Öncelikle bizlerle bu röportajı kabul ettiğiniz için gerçekten çok teşekkür ederiz Duygu, size birkaç sorumuz olacaktır, içtenlikle cevaplayacağınızdan hiç şüphemiz yok. Sizi yakından takip eden takipçileriniz ve sizi henüz tanımamış olan insanlar için bu röportaj gerçekten güzel reaksiyon vereceğinden şüphemiz yok. Tekrardan teşekkür ederiz. Hemen başlayalım.

Lylo Kimdir?

Selam Duygu, Lylo kimdir, Lylo kaç yaşında gibi soruların cevaplarını verir misin? Henüz seni tanımayan insanlar için bize kısaca kendinden bahseder misin?

Adım Duygu, 18 Ekim 1997’de İzmir’de doğdum. Ege Üniversitesi’nde Amerikan Kültürü ve Edebiyatı okuyorum.


Neden “lylo” ?

“Live Your Life Online”ın kısaltılmış hali olarak bulduğum bir nickname’di.


Ne zaman, işte şimdi Twitch’e başlamam lazım dediniz?

Yaklaşık 2 sene önce CS:GO oynamaya başladım. O zamanlar laptoptan oynardım, haliyle FPS sorunları yaşamaya başladıkça bilgisayar almaya karar verdim. Baktım bilgisayar güzel oldu, “neden yayın açmayayım ki?” dedim.


Bir gününüz nasıl geçiyor? Sizi genellikle yayınlarda görüyoruz.

Genelde öğlen 3 civarı uyuyup gece yarısı kalkıyorum. Böylece gece yayın açıyor ya da oyun oynuyor, sabah da okuluma gidiyorum.


Twitch’e başladıktan sonra hayatınızda ne gibi değişiklikler oldu?

Tanınmaya başladıkça gelen iyi ve kötü yorumların beni aslında ne kadar çok etkilediğini fark ettim. Bir yandan da bu platform sayesinde bir sürü güzel insanla arkadaşlık etme şansına sahip oldum.


Herkes genellikle merak eder yayın harici canınız sıkılınca veya kafa dağıtmak için oyun oynuyor musunuz?

Tabii, zaten Twitch’e başlamadan önce de kafa dağıtmak için oyun oynayan biriydim, hala offstream oyun oynamaya devam ediyorum.


Yayın arkasında hayat nasıl geçiyor? Arkadaşlıklar olsun, aile ilişkileri olsun… Hep yayınlardaki gibi tatlı bir ortam yoktur muhtemelen.

Yayınlarımda hayatımdaki olumsuzlukları minimum düzeyde yansıtmaya çalışıyorum. Dışarıda vakit geçirmeyi seven biri olmadığım için arkadaşlarımla birlikte oyun oynuyoruz, hafta sonlarında da elimden geldiğince ailemle vakit geçirmeye çalışıyorum.


İlk olarak insanların sizi tanıdığı zaman nasıl hissettiniz? (fotoğraf çektirmek vb.)

Epey süre geçmiş olmasına rağmen fotoğraf çekilme olayına hala alışamadım diyebilirim. Yolda beni görüp muhabbet eden, halimi hatırımı soran insanlar oldukça iyi ki bu işi yapıyorum diyorum kendi kendime.


Twitch üzerinde en sevmediğin şey nedir?

Nefret elbette. Bunu kadın yayıncılara olan nefret olarak ayırmayacağım, erkeklerin de az çok aynı şeyi yaşadıklarına eminim. Bu sorunun sadece Twitch’te olduğunu değil, tüm sosyal medyada olduğunu düşünüyorum.


Twitch platformunu değerlendirirseniz nasıl değerlendirirsiniz?

Yayın açmak dışında çok içerisinde bulunduğum bir platform olmamasına rağmen, son zamanlarda çok büyüdüğünü düşünüyorum. Ben kısa zamandır içerisinde olsam bile bu sürede bile yayıncıların ve izleyicilerin artış oranına şahit oldum. Umarım daha da büyür ve güzelleşir.


Sosyal medya platformları için farklı bir proje düşünüyor musun?

Öyle bir planım yok, zaten planlı programlı yayın yapan birisi de değilim, ortam oldukça yapmaya çalışıyorum. Youtube benzeri başka bir platformda herhangi bir çalışma yapacağımı zannetmiyorum, tabii yine de büyük konuşmamak lazım.


Yayıncı olmak isteyen arkadaşlara kısa bir tavsiyede bulunacak olsan, tavsiyelerin ne olurdu?

Morallerini yüksek tutmayı başarabilen insanlarsa başlamalarını öneririm, o becerileri yoksa epey zorlanabileceklerini düşünüyorum. Ben kendimi bir yayıncı olarak görmediğim için bu soru nasıl cevaplanır bilemiyorum, bu işi uzun süredir profesyonel olarak yapanlara sormak lazım.


Yayında oynamayı en sevdiğin oyunlar neler?

Yayınlara League of Legends oynayarak başlamıştım ama şu an için çoğunlukla CS:GO oynuyorum.


Yayıncılık dışında ilgi duyduğun başka meslekler var mı?

Yayıncılığı hiç bir zaman hayatımda meslek olarak görmedim, bu benim sadece hobim diyebiliriz. Hayatımı bu şekilde idame ettirmeyi düşünmüyorum, Şimdilik hedefimde bir meslek olmasa da ileride yayıncılık yapmıyor olacağımı söyleyebilirim.


Vakit ayırdığın için TeknoDiot ekibi olarak çok teşekkür ederiz, eklemek istediğin ekstra bir şey var mı?

Asıl ben size böyle güzel projeler yaptığınız için teşekkür ederim, umarım daha büyük kitlelere ulaşır ve daha başarılı olursunuz. Lylo kimdir sorusunun cevabını burada insanlar bulmuş olacak.

Twitch Kanal Adresi
Instagram Profil Adresi

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu