Pierre Morad Omidyar Kimdir? (Detaylı Bilgi İçerir) - TeknoDiot.com

Pierre Morad Omidyar Kimdir?

Abone Ol 
Logitech G Çekiliş

Bu makalemizde sizlere Pierre Morad Omidyar’ın kim olduğunu ve hayat hikayesinden kesitleri aktaracağız. Detaylar makalemizde…

Pierre Morad Omidyar 21 Haziran 1967 yılında Fransa’nın Paris kentinde dünyaya gelmiştir. Milyarder bir girişimci ve hayırsever özelliği ile tanınmaktadır.

eBay şirketinin kurucusudur. Bu şirket sayesinde ise 31 yaşında iken yani 1998 yılında milyarder olmuştur. Eşi Pamela ile birçok hayırsever işi yaparak insanların gönlünü kazanmıştır ve kurduğu kuruluşlar ile hiçbir kar etmeden çalışmalarını sağlamıştır.  Bu kurduğu kuruluşları ise daha fazla olması için 2004 yılında Omidyar Nerwork’ün kurulmasını sağlamıştır.

2010 yılında online gazete olan Honolulu Civil Beat’ın yayıncılığına katılmış ve orada faaliyet göstermeye başlamıştır.

Pierre Morad Omidyar Kurucusu Olduğu Siteler ve Aldığı Ödüller

Pierre Morad Omidyar günümüzde bilinen birçok ağın kurucusu olmuştur. Bu ağlar ise sunlardır;

  • eBay
  • Honolulu Ciliv Beat
  • Ulupono Girişimi
  • Omidyar Ağı
  • İlk Bakış Medya

Kurucusu olduğu bu medyalar haricinde ise birçok yoksul insanların hayatlarını daha iyi olmasını sağlamak için piyasa gücünden yararlanmaya adamış bir iş adamı olarak tanınmıştır. 12,3 milyar Amerikan doları servetini de genellikle bu yönlerde kullanmaktadır. Servetini birçok alanda yatırım olarak kurmuş ve bu yatırımların miktarı 992 milyonu geçmiştir. Bu genç girişimciliği ve hayırsever kişiliği ile de birçok kişi tarafından takdir edilmiş ve ödüllendirilmiştir. Ödüllerinden birkaçı ise şunlardır;

Logitech G Çekiliş
  • Ey Girişimcisi Ulusal Birincisi adlı ödülü. (1999)
  • Amerikan Başarı Akademisi tarafından Altın Tabak ödülü (2000)
  • Tufts Üniversitesi tarafından Fahri Doktora unvanı (2011)
  • Richtopia’dan ise En Etkili Üçüncü Fransız Girişimci ödülü (2018) almıştır.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu