Tiktok Takipçi Satın Al

LoL FPS Arttırma Nasıl Yapılır?

LoL FPS arttırma işlemleri özellikle oyunun çok daha yüksek kalitelerde ve sürdürülebilir olarak oynanması için yapılması gereken bazı ayar ve güncellemeleri içermektedir.

LoL FPS arttırma yolları nelerdir? Bu noktada gelişen oyun teknolojileri ile oyunların bilgisayarlar tarafından açılması ve kaliteli bir şekilde oynatılması bazen çok mümkün olmuyor.


Bu performans ve grafik sorunlarına neden olan farklı birçok faktör bulunmaktadır. Fakat yapılacak bazı unsurlar ve değiştirilecek özel ayarlarla League of Legends ve benzeri oyunları eskiye nazaran çok daha yüksek hız ve kalite içinde oynayabilmek mümkündür. Bu ise temel olarak hiçbir ek harcama yapmadan yani yeni parçalar almadan yapılabilecek bazı teknik detayları içeren ayarlama ve düzeltmeleri içermektedir.

LoL FPS Ayarlamaları Nasıl Yapılır?

FPS kavramı yalın olarak, saniye içinde ekrana aktarılan görüntü sayısıdır ve bu oyunlarda performansı belirleyen çok önemli bir unsurdur. LoL FPS arttırma özellikle düşük FPS değerlerinde olan oyunun değerlerini ve hızını yükseltmek için yapılır.

Bu noktada oyuncular oyundan en yüksek verimi almayı aynı zamanda da bilgisayarlarının oyunla alakalı herhangi bir kasma sorunu yaşamamasını isterler. Oyun için FPS performansı arttırmak adına uygulanabilecek yöntemler ise şunlardır;

İlgili Makaleler
  • Ekran kartı güncellemesi yapmak
  • İşlemci için özel ayarları aktif hale getirmek
  • Oyun için görüntü ayarlarını en alt seviyeye çekmek
  • Bilgisayar içinde işe yaramayan tüm uygulamaların silinmesi

Bu ve daha farklı adımlar ile bu değer aratılabilir ve oyunlar çok daha kaliteli FPS değerleri ile oynanabilir.

LoL FPS Arttırma Nasıl Yapılır?

Diğer LoL FPS artırma yöntemleri

League of Legends’ın VIDEO sekmesindeki ayarları bir veya iki tık aşağı çekmeniz iş görecektir. Eğer oyun oynanamaz haldeyse ve 20 FPS değerinin altını görüyorsanız, bunun önüne geçebilmek için ayarları tamamen en düşüğe çekmenizi tavsiye ederiz.

Grafik ayarlarını en düşüğe çekerken Anti Aliasing (Kenar Yumuşatma) ve V-Sync (Dikey Senkronizasyon) özelliklerini kapatmayı unutmayın. Eğer her şeye rağmen FPS değerleriniz istediğiniz gibi yükselmiyorsa, oyunun çözünürlük ayarını da değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Bunun yanı sıra oynadığınız oyun her ne olursa olsun, bu oyunları Full Screen, yani Tam Ekran modunda oynamanızı tavsiye ediyoruz.

LoL FPS Arttırma Nasıl Yapılır?

LoL FPS Arttırma Nasıl Yapılır? LoL FPS Arttırma Nasıl Yapılır?

LoL FPS Arttırma Nasıl Yapılır? LoL FPS Arttırma Nasıl Yapılır? LoL FPS Arttırma Nasıl Yapılır?

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu