Tiktok Takipçi Satın Al
Trend

LineageOS 20 (Android 13) Sürümü Çıktı! (VİDEO)

Android 13 tabanlı Samsung Galaxy S8, S8 Plus, Note 8 için Lineage OS 20'yi indirin ve kurun!

Galaxy S8, S8 Plus ve Note 8 modelleri için henüz yeni yayınlanan Android 13 tabanlı LineageOS 20 sürümünün kurulum videosunu yayınladık.

Samsung Galaxy S8 (dreamlte), Galaxy S8 Plus (dream2lte) ve Note 8 (greatlte), şimdi XDA forumunda Ivan_Melerr tarafından geliştirilen Lineage OS 20′yi unofficial sürümünü yayınladı.


Bizde elimizdeki 5 yıllık güncelleme almayan Galaxy S8 Plus için Android 12 tabanlı custom ROM’u cihazımıza videolu olarak kurduk.

Yeni yayınlanan  LineageOS 20 sürümünü Galaxy S8 Plus modelimize kurulumunu gerçekleştirdik. Özellikle yeni bir sürüm olduğu için durum çubuğunda pil yüzdesi göstergesi, saat yönünü belirleme gibi ayarlar yapılmamakta.

Dediğimiz gibi daha taze bir sürüm ve ilerleyen zamanlarda yeni güncellemeler geleceğini geliştirici açıkladı. Arayüz de Android 12’de olduğu gibi takılma sorunları hiç yaşamadık.

Android 13 LineageOS 20 Custom ROM

Android ekosisteminde yeniyseniz, Android’in Google’ın bir Açık Kaynak Projesi (AOSP) olduğunu belirtmekte fayda var. Yeni çıkan Android 13 kaynak kodu ile Lineage ekibi, desteklenen tüm cihazlar için Lineage OS 20 üzerinde çalışmaya başladı.  Videoda yüklemesini yaptığım tüm dosyalara aşağıdaki listeden ulaşabilir ve indirebilirsiniz;

LineageOS 20.0 XDA Forum konusuna ise buradan erişebilirsiniz. Yine aynı şekilde takıldığınız sorular olursa birçok kullanıcının bulunduğu @exy8895dev Telegram guruba girebilirsiniz. O zaman şimdi gelin LineageOS 20 kurulum videosuna geçelim.

Güncel LineageOS 20 sürümü (Galaxy S8, S8 Plus ve Note 8) için buradan indirebilirsiniz. (Drive)
Android 13 NikGapps paketini buradan indirin.
Magisk Flash sürümü için tıklayın. (Drive)

LineageOS 20 Kurulum Videosu

UYARI: TeknoDiot, kurulum sırasında veya sonrasında cihazınızda oluşan herhangi bir hata/hasar verisinden sorumlu değildir. Sorumluluk tamamen kullanıcınındır. Custom ROM’u yüklemek, telefonunuzdaki tüm verileri siler. Tüm önemli verileri kopyaladığınızdan emin olun. Telefonunuzda değişiklik yapan tek kişi sizsiniz; yaptığınız hatalardan ne geliştirici ne de teknodiot.com sorumlu tutulamaz.
Ne Düşünüyorsunuz?
+1
4
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

3 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu