Tiktok Takipçi Satın Al

Apple, Intel’in Akıllı Telefon Modemi Kısmını Satın Aldı

Apple ve Intel, Apple’ın Intel’e ait akıllı telefon modemi iş kolunun büyük bölümünü bünyesine katmasını sağlayacak bir sözleşme imzaladı. Yaklaşık 2.200 Intel çalışanı, fikri mülkiyet, ekipman ve kiralamalarla birlikte Apple’a katılacak.

1 milyar ABD doları değerindeki bu işlemin 2019’un dördüncü çeyreğinde sonuçlandırılması bekleniyor. İşlem, çalışma konseyi istişareleri ve belirli yargı bölgelerindeki diğer ilgili istişareler dahil olmak üzere, düzenleyici makam onaylarına ve diğer teamüllere tabi olacak.


Var olan ve ileride sunulacak wireless teknolojiler için alınan patentlerin Apple’ın mevcut portföyüne katılmasıyla birlikte, Apple hücresel standart protokollerinden modem mimarisi ve modemlerin çalıştırılmasına kadar uzanan 17.000’den fazla wireless teknoloji patentine sahip olacak. Intel; bilgisayarlar, nesnelerin interneti aygıtları ve otonom araçlar gibi akıllı telefon dışı uygulamalara yönelik modemler geliştirme olanağını elinde tutmaya devam edecek.

Bu basın açıklaması, 1995 tarihli Özel Menkul Kıymetler Hukuk Davaları Reform Yasası kapsamında geleceğe yönelik beyanlar içermektedir. Bu geleceğe yönelik beyanlar, sayılanlarla sınırlı olmamakla birlikte, Intel’in akıllı telefon modemi iş kolunun büyük bölümünün edinilmesiyle ilgili bekleyen işlemleri de kapsamaktadır. Buna, bu işlemin getireceği avantajlara ve işlem zamanlamasına ilişkin beyanlar da dahildir. Bu beyanlar belirli riskler ve belirsizlikler içermektedir ve gerçek sonuçlar farklı olabilir.

Riskler ve belirsizlikler arasında, sayılanlarla sınırlı olmamakla birlikte, işleme ilişkin düzenleyici makam incelemelerinin sonucu, çalışma konseyi istişarelerinin ve belirli yargı bölgelerinde ilgili diğer istişarelerin sonucu, tarafların işlemi beklenen zamanda veya herhangi bir zamanda tamamlayabilmesi, işlemin sonuçlandırılmasını etkileyen hukuk davaları veya düzenlemeyle ilgili konular bulunabilir.

Apple, Intel’in Akıllı Telefon Modemi Kısmını Satın Aldı

Bu risklerle ve hem söz konusu işlemi hem de Apple’ın finansal sonuçlarını etkileyebilecek faktörlerle ilgili daha fazla bilgi, Apple’ın 10-K Formu ve 10-Q Formu ile beyan ettiği en son periyodik raporların ve bunları takiben hazırlanan dosyaların “Risk Faktörleri” ve “Yönetimin Finansal Durum ve Operasyonların Sonuçları ile ilgili Analizi ve Tartışmaları” bölümleri dahil olmak üzere, Apple’ın SEC’e ilettiği dosyalarda bulunabilir. Apple’ın, belirtilen tarihlerde gerçekleşecek geleceğe yönelik beyanlarını ve bilgilerini güncelleme yükümlülüğü yoktur.

Apple 1984’te Macintosh’u piyasaya sürerek kişisel teknoloji alanında çığır açtı. Bugün, Apple iPhone, iPad, Mac, Apple Watch ve Apple TV ile inovasyonda dünya lideridir. Apple’ın dört yazılım platformu; iOS, macOS, watchOS ve tvOS tüm Apple aygıtlarında kesintisiz bir deneyim sağlar ve kullanıcılara App Store, Apple Music, Apple Pay ve iCloud gibi çığır açan hizmetlerle güç katar. Apple’ın 100.000 çalışanı dünyanın en iyi ürünlerini üretmeye ve dünyayı bulduğumuzdan daha iyi durumda bırakmaya kararlıdır.

Yarı iletken sektörünün lider şirketlerinden olan Intel, dünyadaki inovasyonların temelini oluşturan bilgi işlem ve iletişim teknolojileriyle veri odaklı bir geleceğe şekil vermektedir. Şirketin mühendislik alanındaki uzmanlığı, dünyada görülen en büyük zorluklara yanıt vermesinin yanı sıra, buluttan ağlara kadar her şey dahil olmak üzere, milyarlarca cihazın ve akıllı, bağlantılı bir dünyanın altyapısının güvenliğinin sağlanmasına, bağlanmasına ve bunlara güç verilmesine yardımcı olmaktadır.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu