Tiktok Takipçi Satın Al

LG Yuvarlanabilir Ekranlı Telefon Tasarımının Patentini Aldı!

Akıllı telefon pazarında adından fazla söz ettiremeyen LG yenilik yaparak yuvarlanabilir ekran patenti almaya hazırlanıyor.

Giderek daha fazla artan akıllı telefon şirketleri yenilikçi ekranlarla gelmeye çalışıyor. Huawei ve Samsung, katlanabilir akıllı telefonların kendi versiyonlarını açıklarken diğer birkaç üretici de katlanabilir cihazlarında çalışıyor.

Bu akıllı telefon şirketleri arasında biri olan Güney Kore merkezli LG. En son bilgilerden, şirketin yeni patentine geçersek, LG’nin rulo ekranlı bir akıllı telefon yayınlamaya çalıştığı anlaşılıyor.


LG, bu tasarımın patentini Kore Fikri Mülkiyet Ofisi (KIPRIS) ile geçtiğimiz yıl Ekim ayında yaptı ve bu yıl Haziran ayında yayınlandı. Ekran toplandığında, bir akıllı telefonun boyutu oluyor.

LetsgoDigital tarafından oluşturulan tasarımlar, bükülebilir ekranın kabının etrafında iki kez tamamen sarılabilecek kadar büyük olduğunu, böylece ekran tamamen çıkarıldığında bir tabletten çok daha geniş olabileceğini gösterir.

Daha küçük bir ekrana ihtiyacınız varsa, ekranın bir bölümünü kabının içinde bırakılıyor. Ekranı istediğiniz kadar açabilirsiniz. Kullanıcı arayüzü, ekranın nasıl kullanıldığına bağlı olarak ayarlanabiliyor. Esnek ekranın dört bükme noktası vardır, böylece ekranı hafifçe bükebilirsiniz.

Katlandığında, telefonun gövdesi ekrandan biraz daha uzun görünüyor ve bu da ekranı darbelere karşı daha dayanıklı hale getirdi. Fotoğraflarda akıllı telefonda görünen hiçbir düğme veya bağlantı yok.

LG bu patentle birlikte, parmak izi ile etkinleştirilebilen yuvarlanabilir bir ekran için de patent başvurusunda bulundu. Katlanabilir ekranlı akıllı telefonun yakın bir gelecekte gün ışığını çıkacağı ya da sadece bir konsept olarak kalacağı hakkında yeterli bilgilere sahip değiliz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu