Tiktok Takipçi Satın Al

LG ve Apple Arasında Büyük İş Ortaklığı

Dünyanın en değerli teknoloji şirketi olan Apple ile Asyalı popüler şirket LG arasında ekran üretimi için iş ortaklığı yapıldı. LG tarafından üretilen panellerin Apple’a Aralık ayında gönderileceği tahmin ediliyor.

LG bu yıl artık Apple için OLED ekran üretimi yapacak. LG’nin kendi cihazlarında kronik ekran sorunu sıkça oluyor. LG kullanıcılarının en çok karşılaştığı sorunların başında da ekran sorunu geliyor.


2018’in orta aylarında LG’nin Apple’a OLED panel satışı yapacağı iddia edilmişti. 2018 Eylül ayında ise LG’nin panellerinin Apple’ın kalite testinden geçtiği haberleri gün yüzüne çıkmıştı. Son sızdırılan bilgilere göre ise LG, Apple’a bu yıl 400.000 adet OLED ekran üretimi sağlayacak.

LG ve Apple Arasında Büyük İş Ortaklığı

Bu panellerin birim maliyeti ise 90 dolar olacak. Bu da LG’nin Apple’a sağlayacağı OLED’lerden 36 milyon dolar gelir elde edeceği görünüyor. Tabii şunu unutmayalım, Samsung firması OLED ekran piyasasında son zamanlarda pazarın %95’lik bir kısmına sahip olduğunun altını çizelim. Tabii Apple’ın OLED ekranlarının büyük çoğunluğu da Samsung tarafından üretiliyor. LG ise pazar payını artırma çabasında.

LG’nin pazar payını artırması, OLED fiyatlarının düşmesine sebep olabilir. Bu noktada Apple da ekran konusunda Samsung’a olan bağlılığını azaltmaya çalışıyor. Ancak Samsung’un OLED üretimine çok büyük yatırım yaptığını da dikkate almak gerekiyor. Akıllarda tek soru LG’nin ürettiği ekranlar genellikle sorunlu oluyor bakalım Apple ile bu ortaklık nasıl ilerleyecek.

 

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu