TeknoDiot
     
     
     

Lenovo, Dünya Çapında En beğenilen Şirketler Arasında Yerini Aldı

Lenovo, Dünya Çapında En beğenilen Şirketler Arasında Yerini Aldı

Teknoloji devi Lenovo, Fortune “Dünyanın En Beğenilen Şirketleri” listesinde yer aldı.

Dünya çapında gelirleri 10 milyarın üzerinde olan 52 farklı sektörden şirketin sıralandığı listede Lenovo özellikle inovasyon, yönetim kalitesi ve küresel rekabet alanlarında yüksek puan aldı.

Dünyanın ve Türkiye’nin lider teknoloji şirketlerinden Lenovo, Fortune dergisinin, ‘Dünyanın En Beğenilen Şirketleri 2019’ listesinde yer aldı. Fortune dergisi listede, 52 farklı sektörden, gelirleri 10 milyar doların üzerinde olan şirketlerin dünya çapında sıralamasını veriyor. Lenovo ayrıca, bilgisayar sektöründe yer alan 15 şirketin bulunduğu alt kategoride de ‘En Beğenilen’ statüsünde yer alan 8 şirketten biri oldu.

Lenovo, Dünya Çapında En beğenilen Şirketler Arasında Yerini Aldı

Lenovo durmak bilmiyor

Sıralamalar yöneticilerin, direktörlerin ve finans analistlerinin kendi sektörlerinden şirketleri, değerlendirmesi sonucunda ortaya çıkıyor. Şirketler; inovasyon, kişi yönetimi, kurumsal varlıkların kullanımı, sosyal sorumluluk, yönetim kalitesi, mali istikrarlılık, uzun vadeli yatırım, ürünlerin/hizmetlerin kalitesi ve küresel etkinlik olmak üzere 9 başlık altında değerlendirmelerin yapıldığı bir araştırmaya göre sıralanıyor.

Lenovo, özellikle inovasyon, yönetim kalitesi ve küresel rekabet alanlarında yüksek puan alarak listede yer almayı başardı. Fortune, ‘Dünyanın En Beğenilen Şirketleri’ olarak ifade edilen kurumsal itibar sıralamasını, dünya çapında bir yönetim danışmanlığı şirketi olan Korn Ferry ile iş birliği yaparak gerçekleştirdi.

Lenovo ayrıca Davos’ta gerçekleştirilen ‘Dünya Ekonomi Forumu’’nda açıklanan ‘Dünyanın En Değerli Markaları’ listesinde de yer aldı. Lenovo, Davos’ta açıklanan listede, 2018 yılında bulunduğu 444. sıradaki yerinden 100 basamaktan fazla bir tırmanışla 340.sıraya yükseldi.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Lenovo Yeni Kulaklıklarını Tanıttı!

Hüseyin Ceylan

Lenovo Yükselişe Geçti

Buğra Noyan

Lenovo Smart Tab 10 ve Smart Tab M8 Tablet Modelleri Tanıtıldı

Buğra Noyan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.