Tiktok Takipçi Satın Al

League of Legends’ın Yeni Yaması Neler Sunuyor?

Bu yazı yazılırken League of Legends için 10.17 yaması geçerli olmuş olacak.

Her ne kadar her yama ile birlikte League of Legends meta şampiyonları değişse bile bazı şampiyonlar metaya direnme konusunda diğerlerinden daha iyi durumdadırlar.


League of Legends metasında bazı şampiyonların aynı kalması onların çok güçlü olduğu anlamına gelir. Bir başka ifadeyle metadan çıkabilmeleri için doğrudan onları hedef alan bir takım değişiklikler gereklidir. Bunlar gelmediği sürece aşağıdaki şampiyonlar her zaman metada etkin olmaya devam edeceklerdir.

Üst Koridor: Darius

Üst koridor denildiğinde buranın hakiminin Darius olduğu bilinmelidir. Her ne yaparsanız yapın onun koridor kontrolünden kurtulmanız kolay değildir. Buna Darius counter seçimleri dahildir. Bir şekilde koridorda hakimiyeti kaybedersiniz ve destek almazsanız oyunu kaybetme riskiyle karşı karşıya kalırsınız.

Darius gibi bir şampiyonu özellikle dereceli oyunlarda seçmeniz gerekir. Seçmek istemiyorsanız bunun yerine onu yasaklamayı düşünmelisiniz. Bir anlamda rakibe teslim etmemeniz gerekir. Benzer durum diğer tüm meta şampiyonlar için geçerlidir.

İlgili Makaleler

Orman: Evelynn

Şu sıralar orman bölgesinin görünmez kahramanı olduğunu söyleyebiliriz. Tek yaptığı şey hedefleri gafil avlamak olsa bile bunu yerine getirme konusunda son derece becerikli olduklarını unutmamak gerekir. Yapmanız gereken onu seçmek veya yasaklı şampiyonlar arasına göndermektir.

Evelynn counter konusunda çok iştahlı olmamalısınız. Sonuçta orman bölgesinde hemen hemen her şey koridorlara kuracağınız baskı ve buralardan alacağınız skorlarla ilgili diyebiliriz. Bu nedenle yapmanız gereken doğru şampiyonu seçmek veya onu rakipten uzak tutmaktır.

Orta Koridor: Fizz

Fizz için söylenecek çok fazla şey yok aslında. Biraz ele avuca sığmayan bir şampiyon olduğundan pek çok oyuncunun gözdesidir. Suikastçı tanımını en iyi şekilde yerine getirir ve bu görevini başarıyla sürdürür. Her ne kadar çeşitli counter seçimler olsa bile bazen onlar bile yeterli olmaz.

Fizz oynarken her zaman bir sonraki hamleyi düşünmeniz gerekir. Rakibin atacağı adımı takip etmelisiniz. Böylece ondan çok daha etkili bir şekilde yararlanmayı başarabilirsiniz. Koridor aşamasında risk almamalı ve bir an önce 6. seviye olmaya çalışmalısınız.

League of Legends'ın Yeni Yaması Neler Sunuyor?

Alt Koridor: Caitlyn

Menzil avantajı olduğu sürece Caitlyn gibi bir şampiyonu alt koridorda geride bırakmak kolay olmayacaktır. Muazzam menzil avantajını en iyi şekilde kullanan şampiyonların başında geldiğini tekrar yinelemek gerekir. En iyi şekilde kullanmak için dikkat etmen gereken nokta budur.

Peki menzil avantajı tam olarak ne işe yarayacak? Menzil avantajı size rakibi rahat bir şekilde rahatsız edebilme fırsatı sunacak. Rakip size yaklaşma şansı elde edemeyeceği halde siz ona saldırı yapmaya devam edebileceksiniz.

Destek: Lulu

Gelelim son roldeki şampiyonumuza. Destek rolünün en iyi şampiyonlarından birisi hiç kuşkusuz Lulu. Bunun temel sebebi rahatsız etme, geri kaçma, hamle yapma ve aynı zamanda takım arkadaşını koruma konusunda sayısız fırsata sahip olmasıdır.

Bu fırsatları ne kadar iyi kullanırsanız sizin için o kadar iyi olacaktır. Koridordaki hakimiyeti oyun geneline yaydığınız zaman alt koridordaki takım arkadaşınızın oyunu taşımasına destek olmuş olacaksınız. Böylece oyunu kazanmaya yakın taraf siz olacaksınız.

Bonus: Aatrox

Bu yazı yazılırken metada yer alan etkili şampiyonları etkisiz bırakma konusunda en iyi şampiyon Aatrox olmuştur. Aatrox her ne kadar eskisi gibi güçlü olmasa bile hala metaya damga vurma konusunda önemli bir şampiyondur.

Bu şampiyonu üst koridorda Garen ve Fiora, ormanda Graves, orta koridorda Yone ve Vladimir, alt koridorda Ashe, destek rolünde Lux takip eder. Tüm bu şampiyonlar metaya damga vurabilme potansiyeline sahiptirler. Hangisini tercih edeceğin ise oyun zevkine kalmış bir şeydir.

League of Legends'ın Yeni Yaması Neler Sunuyor?

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu