Tiktok Takipçi Satın Al
Trend

League of Legends Sistem Gereksinimleri

League of Legends sistem gereksinimleri 2022 yılında da birçok oyuncu tarafından aranan bir konudur.

Bilgisayarınız League of Legends’ı çalıştırıp çalıştıramayacağını anlamak için lütfen aşağıdaki minimum ve gerekli sistem gereksinimlerini kontrol edin. LoL sistem gereksinimleri ve LoL kaç GB? gibi soruların cevapları bu içeriğimizde sizlerle.


Aşağıda, League of Legends’ı PC’de ve Mac’te çalıştırmak için ihtiyacın olan en düşük sistem gereksinimlerini bulabilirsin. Sistemin yalnızca en düşük gereksinimleri karşılıyorsa bazı performans sorunlarıyla karşılaşman mümkün.

League of Legends Kaç GB?

LoL kaç GB? sorusunun cevabı ise şöyledir. Oyunu oynamak için kullanılabilir boş disk alanı en az 14 GB olması gerekmektedir.

League of Legends Sistem Gereksinimleri

League of Legends, sahnede yeni bir oyuncu olmaktan çok uzaktır ve 2009’daki başlangıcından bu yana en çok oynanan oyunlardan biri olmaya devam etmektedir. Popüler yayınlarda yayınlanan en iyi oyunlardan biri olarak League of Legends’ın kalıcı gücü Twitch gibi siteler bu endüstriyi tanımlayan MOBA’nın hayranları hakkında çok şey söylüyor.

League of Legends Minimum Sistem Gereksinimleri

 • İşlemci: 3GHz İşlemci (SSE2 komut setini veya üzerini destekler)
 • RAM: 2 GB RAM
 • Depolama: 12GB Boş Alan
 • İşletim Sistemi: Windows 7 , 8 veya Windows 10
 • Ekran Çözünürlüğü: 1920×1200’e kadar
 • DirectX : Sürüm 9C veya üstü
 • Shader: Sürüm 2.0b uyumlu ekran kartı

League of Legends Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • İşlemci: 3GHz İşlemci (SSE2 komut setini veya üzerini destekler)
 • RAM: 4 GB RAM
 • Depolama: 16GB Boş Alan
 • GPU: Nvidia GeForce 8800 / AMD Radeon HD 5670 veya 512MB veya daha yüksek VRAM özel belleğe sahip eşdeğer bir ekran kartı.
 • İşletim Sistemi: Windows 7, 8.1 veya Windows 10
 • DirectX : Sürüm 9.0C veya üstü

League of Legends Mac Sistem Gereksinimleri

Minimum

 • 3 GHz işlemci (SSE2 yönerge kümesi veya daha üstünü desteklemeli)
 • 2 GB RAM (4 GB RAM tavsiye edilir)
 • 5 GB boş sabit disk alanı
 • NVIDIA GeForce 8600M GT / ATI Radeon HD 2600 ya da daha iyisi
 • 1920×1200’e kadar ekran çözünürlüğü
 • OS X 10.10 (Yosemite)  ila macOS 10.14 (Mojave)

Önerilen

 • 3 GHz çift çekirdekli işlemci (SSE2 yönerge kümesi veya daha üstünü desteklemeli)
 • 4 GB veya daha fazla RAM
 • 10 GB boş sabit disk alanı
 • NVIDIA GeForce 330M / ATI Radeon HD 4670 ya da daha iyisi
 • macOS 10.13 (High Sierra) ve macOS 10.14 (Mojave)

Sorduğunuz MOBA nedir? MOBA, Multiplayer Online Battle Arena’nın kısaltmasıdır ve genellikle aynı şeyi yapmadan önce düşman ekibinin üssünü yok etmek isteyen beş oyuncudan oluşan iki takımdan oluşur. Bu ortak yönleri en büyük rakibi DOTA 2 ile paylaşıyor. Ancak her oyunun kendi oyun stili vardır ve her birinin hayranları, oyunlarının en iyisi olduğunu iddia edeceklerdir! İndirmesi ücretsiz olmanın yanı sıra, League of Legends için sistem gereksinimlerine son derece erişilebilir.

Bu iki şeyi eğlenceli ve bağımlılık yaratan bir oyunla birleştirdiğinizde, zamana karşı koyabilecek bir oyun tarifiniz var. PC’nizle birlikte en uzun süredir devam eden çok oyunculu oyunlardan birini nihayet deneyimlemeye hazır mısınız?

Aşağıda belirtildiği gibi, League of Legends sistem gereksinimleri son derece düşüktür ve hatta çok çeşitli dizüstü bilgisayarlarda çalışacaktır. Aslında, minimum CPU gereksinimi o kadar düşüktür ki Riot Games yalnızca 2 GHz CPU gerektiğini belirtir (çift çekirdekli olsa bile). Bu, hemen hemen her modern CPU’nun League of Legends’ı kurmak ve çalıştırmak için gerekenden çok daha fazla olacağı anlamına geliyor. DirectX 9.0c özellikli Shader Model 2.0’ı destekleyen bir ekran kartı da gereklidir.

Intel HD Graphics 4000 gibi entegre yonga setlerine sahip kişiler ayrıca LoL’ü bilgisayarlarında çalıştırma konusunda da açık. Ayrıca, performansı büyük ölçüde artırmak için grafik ayarlarının altında ince ayar yapabileceğiniz çok çeşitli seçenekler sunar.

League of Legends Sistem Gereksinimleri

LoL Sistem PC Gereksinimleri Nelerdir?

League of Legends’ı yüksek grafik ayarlarında çalıştırmak için PC’niz Core 2 Duo E6850 3.0GHz veya Phenom II X2 555 Black Edition CPU’lu en az 512MB GeForce 8800 GT / Radeon HD 3870’e ihtiyaç duyacaktır. League of Legends’ın teknik özelliklerine ulaşmak ve 60FPS elde etmek için 4 GB da gerekli olacak.

League of Legends’ın, minimum özelliklere uyması için Athlon 64 X2 Çift Çekirdekli 4000 + / Core 2 Duo E4400 2.0GHz CPU ile eşleştirilmiş bir GeForce FX 5950 Ultra / Radeon 9500 Pro kadar güçlü bir grafik kartına ihtiyacı var. Bu bilgisayar kurulumu, 720p çözünürlükte Düşük grafik ayarında Saniyede 25-35 Çerçeve sunacaktır. Tamamen çalışabilmek için en az 1 GB sistem belleğine ihtiyacınız olacak. Grafik kartınızın DirectX 9’u çalıştırabilmesi gerekir.

League of Legends, tek bir ömür içinde uzman olmayı umduğunuzdan daha renkli şampiyonlara sahip, hüküm süren MOBA kralıdır. Riot Games’e ve etraftaki en iyi oyun topluluklarından birine teşekkürler. Hatta kendi şampiyon kostümünüzü bile bulabilirsiniz. Bilgisayarınız en az 2 GHz işlemciye sahipse, minimum CPU gereksinimini geçecektir.

League of Legends Ping Düşürme Yöntemleri

League of Legends FPS sorunları

League of Legends teknik özellikleri sayesinde, FPS’nizi yeni donanım için can atmanıza gerek kalmadan kolayca geliştirmenin birkaç yolu ve düzeltmesi var.

 • FPS’yi iyileştirmenin çok kolay bir yolu, HUD animasyonlarını devre dışı bırakmaktır. Bunu oyun içi ayarlarda yapabilirsiniz, bu sadece FPS’yi biraz iyileştirecek, ancak uzun vadede yardımcı olacaktır.
 • Düşük FPS’nin bir başka nedeni de grafik sürücülerinizin güncel olmaması olabilir. Bunlar, Geforce deneyim uygulamasında (NVIDIA kullanılıyorsa) çok kolay bir şekilde güncellenebilir.
 • Herhangi bir önemli grafik azaltımı olmadan FPS’yi iyileştirmek için devre dışı bırakılabilen bir başka oyun içi ayar, grafik seçeneklerindeki gölgeleri devre dışı bırakmaktır.
 • FPS sorunlarına yol açabileceğinden oyun dosyalarınızın bozuk olmadığından emin olun. Bozuk oyun dosyanız olmadığından emin olmak için önce League of Legends başlatıcısını açın . Ardından ‘?’ başlatıcının sağ üst köşesindeki simgesine dokunun ve onarımı seçin. Bu, bozuk dosyaları çok hızlı bir şekilde kontrol etmeli ve onları onarmalıdır.
 • Hala sorun yaşıyorsanız, efektleri, ortamı ve karakter kalitesini de azaltabilirsiniz, ancak Orta ayarların altına girdiğinizde oyun oldukça çirkin görünmeye başlar. Hala mücadele ediyorsanız, ekran çözünürlüğünü düşürebilirsiniz, ancak görsellerin bükülmesini önlemek için en boy oranını monitörünüzle aynı tutmaya çalışın. Kare hızını sınırsız bırakmak sağduyu gibi görünse de League of Legends bunun için iyi bir şekilde optimize edilmemiş. Bunun yerine, kare hızı sınırını 144’e veya kare üst sınırınızın olma eğiliminde olduğu yere ayarlayın. 60’tan büyük olduğu sürece, iyi olacaksın.

2009’da piyasaya sürülmesine rağmen artık League of Legends Steam sürümü bulunmuyor. League of Legends’ı indirmek için doğrudan Riot Games’e gitmeniz gerekecek.

League of Legends, Windows XP (SADECE Service Pack 3), Windows Vista, Windows 7, Windows 8 veya Windows 10 ve sonraki sürümlere sahip bir PC sisteminde çalışacaktır.

League of Legends Sistem Gereksinimleri

LoL Minconfig Ayarları

Bu, mevcut oyun içi ayarlarını değiştirir. MinConfig ayarları dosyası nedir? Bu adımları takip etmek, oyunu en düşük yapılandırma ayarlarında çalıştırmanı sağlar. Oyun ayarları bilgisayarının özellikleri için fazla yüksekse, MinConfig ayarları oyunun yüklenmesini kolaylaştırır.

MinConfig.zip dosyasını indirin. Dosyayı indirmek için buraya tıklayın.

 • Dosyaları bir klasöre çıkarın.
 • League of Legends hesabına giriş yapın.
 • “Config” klasörünü açın (varsayılan konum: C:\Riot Games\League of Legends\Config)
 • game.cfg ve PersistedSettings.json dosyalarını seçin ve “Config” klasörünün içine sürükleyin.
 • Eğer dosyalardan herhangi birinin zaten mevcut olduğu uyarısını alırsanız, dosyayı kopyalamayı ve mevcut olanı değiştirmeyi seçin. Eğer bu uyarıyı almazsan, adımları takip etmeyi sürdürün.
 • Özel bir oyun oluştur. Oyun, en düşük yapılandırma ayarlarında çalışıyor olmalı.

League of Legends Sistem Gereksinimleri

League of Legends Sistem Gereksinimleri League of Legends Sistem Gereksinimleri

League of Legends Sistem Gereksinimleri League of Legends Sistem Gereksinimleri

League of Legends Sistem Gereksinimleri League of Legends Sistem Gereksinimleri

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu