«
League of Legends 2019 Üniversite Ligi’nde Kural İhlali ve Diskalifiye e-Spor Haberleri League of Legends Haberleri

26 Nisan tarihinde Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ve Bilgi Üniversitesi arasından oynanan 2019 Üniversite Ligi çeyrek final karşılaşması hakkında yapılan bir şikayet sonucu gelen itirazlar işleme alınmıştı.

Riot Games Türkiye, konuyu araştırmak için Eskişehir Osmangazi Üniversitesi takımının turnuva yetkililerini yanıltmaya yönelik beyanda bulunduğunu tespit etmişti. Bu kural ihlali sonucunda da takımın turnuvadan diskalifiye edilmesine karar verilmiş oldu.

Bu karar sonucunda çeyrek finali hükmen kaybeden Eskişehir Osmangazi Üniversitesi yerine rakibi Bilgi Üniversitesi bir üst tura yükseldi ve Marmara Üniversitesi ile yarı final oynayacak.

2019 Üniversite Ligi’nde diskalifiye şoku

Daha önce Eskişehir Osmangazi Üniversitesi – Marmara Üniversitesi arasında gerçekleşen yarı finali tekrar oynatmanın turnuva finaline yükselen takımı daha adil bir şekilde belirleyeceği düşünülmekte. Yarı finalin günü ve saati için her iki takımın da uygun olacağı bir tarih çok yakında belirlenecek.

Gelecekte bu gibi sorunların minimuma indirilmesi ve espor ruhunu yaşamak isteyen üniversite takımlarının daha ideal şartlarda mücadele edebilmesi için Riot Games daha sıkı çalışacağını bildirdi.

Çevrimiçi yapılan bu turnuvadan çıkarılan dersler, önümüzdeki dönemde yapılacak benzer etkinliklerin kuralları ve uygulamalarına yansıyacaktır.


Bir Cevap Yaz

Buğra Noyan Hakkında

Buğra Noyan

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu olan, akıllı telefonlara düşkün, Android gurusu ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta. mobil fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *