Tiktok Takipçi Satın Al

Kullanmanız Gereken 5 Google Drive Eklentisi

Verimliliğinizi ve iş akışınızı iyileştirmek için Google Drive'dan en iyi şekilde yararlanmak ister misiniz? İşte kullanabileceğiniz en iyi eklentilerden bazıları.

Google Drive, günümüzde o kadar yaygın hale geldi ki, neredeyse herkes onu en az bir veya iki kez kullandı. Ancak Google Drive’dan muhtemelen elde ettiğinizden çok daha fazlasını elde edebileceğinizi biliyor muydunuz?

Google Drive için yükleyebileceğiniz çok çeşitli eklentiler vardır. Google Drive kullanırken üretkenliğinizi veya performansınızı hiç önemsiyorsanız, bunları kesinlikle düşünmeniz gerekir. İşte kullanmak isteyeceğiniz beş Google Drive eklentisi.

1. Read&Write for Google Chrome


Bu listede ilk sırada Google Chrome için Okuma ve Yazma gelir. Read&Write, PDF’leri daha akıcı bir şekilde okumanızı sağlayarak hizmet dışında daha fazlasını sağlayan bir Google Drive eklentisidir.

Google Drive’ın tüm yapabileceklerine rağmen, PDF’leri okumak için yerleşik bir işlev yoktur. İlk sayfayı görmek için bir PDF’yi önizleyebilir veya kendiniz açmak için asıl dosyayı indirebilirsiniz. Ancak PDF belgelerini hızlı ve kolay bir şekilde açmak istiyorsanız, şansınız kalmadı.

İşte burada Okuma ve Yazma devreye girer. Okuma ve Yazma, PDF’leri doğrudan Google Drive’dan açmanıza olanak tanır. Tek yapmanız gereken, görüntülemek istediğiniz dosyaya sağ tıklayıp Birlikte aç’ı seçmektir . Oradan, dosyayı sizin için açmak için Oku ve Yaz’ı seçebileceksiniz.

Read&Write’ın harika yanı, PDF’leri görüntülemenize izin vermekten fazlasını yapmasıdır. Ayrıca, Google Dokümanlar’dan ilham alan metin yorumları aracılığıyla paylaşılan PDF’lerde gerçek zamanlı ortak çalışma gibi çeşitli Google Drive özelliklerinden en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.

Ayrıca metin dikte etme, yerleşik sözlük ve çeviri hizmetleri ve metin açıklamaları gibi en iyi şekilde yararlanabileceğiniz bir dizi başka özellik de vardır.

Bu özelliklerden bazılarının yalnızca 30 günlük ücretsiz deneme süresinden sonra premium kullanıcılar için mevcut olduğunu belirtmekte fayda var. Ancak, Drive’ın içinden PDF’leri açma ve Google Dokümanlar’dan ilham alan metin yorumlarını bırakma gibi temel işlevler, abonelikten bağımsız olarak kalır.

2. Text Cleaner

Kendinizi Google Dokümanlar’ın içinde ve dışında sık sık hareket ettiren metin parçaları bulursanız, Metin Temizleyici hayatınızı çok daha kolaylaştırabilecek mükemmel bir eklentidir.

Metin Temizleyici, Google Dokümanlar’da bulabileceğiniz mevcut net biçimlendirme komutunun bir uzantısıdır. Varsayılan olarak bu özellik, içeriği kopyalayıp belgelerinize yapıştırırken italik ve kalın gibi temel biçimlendirmeleri korumanıza olanak tanır.

Sadece italik ve kalın yazılardan fazlasını tutmak istiyorsanız, o zaman Metin Temizleyicinin devreye girdiği yer burasıdır. Metin temizleyici, birden çok yazı tipi, farklı arka plan rengi, köprüler ve daha fazlasıyla dolu çok büyük metinler getirmenize olanak tanır. Daha sonra bunları sizin için temizler, böylece kendiniz yapmak zorunda kalmazsınız.

Kullanmanız Gereken 5 Google Drive Eklentisi

3. Pear Deck

Bu listenin ardından, malzemenin onu kullananlar tarafından daha iyi emilmesini sağlayan bir Google Drive eklentisi olan Pear Deck geliyor. Öğretmenlerin öğrencileriyle kullanması için tasarlanmıştır, ancak bu sizin için geçerli değilse endişelenmeyin. Pear Deck, kendisine bir kullanım bulabilen herkes için hala yararlı bir araçtır.

Pear Deck’in genel önermesi basittir. Google Slaytlar, PowerPoint’ler ve hatta PDF’ler gibi temel sunumlara sahip olmak yerine Pear Deck, etkileşimli öğeler eklemenize izin vererek hedef kitlenizle daha fazla etkileşim kurmanıza olanak tanır.

Tek yapmanız gereken insanları kendi cihazlarında sunumunuza katılmaya davet etmektir. Oradan, siz sunarken gözlemleyebilecekleri materyalin kendi versiyonlarını alacaklar.

Ancak Pear Deck’in parladığı yer, sunumunuzu etkileşimli hale getirmenize nasıl izin verdiğidir. Sununuza kolaylıkla sıcaklık kontrolleri, biçimlendirici değerlendirmeler, tartışma istemleri ve daha fazlasını ekleyebilirsiniz.

Her katılımcıyla ilgili bireysel yanıtları ve bilgileri görebileceksiniz. Sunumu kimin tamamladığını ve tamamlamadığını görmek için kontroller yapmak anlamına gelse bile bu bilgiyi yine de kullanabilirsiniz.

Pear Deck sunumu oluşturmanın ek yükü konusunda endişeleniyorsanız, endişelenmeyin. Sıfırdan bir Pear Deck sunumu oluşturabilirken, hemen hemen tüm mevcut sunum formatlarını hızlı ve kolay bir şekilde bir Pear Deck sunumuna dönüştürebilirsiniz, böylece kaybedecek çok az şey olur.

4. diagrams.net

Kullanmanız Gereken 5 Google Drive Eklentisi

Düşüncelerinizi düzenlemeye çalışıyorsanız, Google Drive’da bulunan temel dosya seçenekleri bunu yapmak için her zaman en iyisi olmayabilir. Google Dokümanlar, E-Tablolar ve daha fazlası elbette faydalıdır, ancak bazen daha az kısıtlayıcı bir şeye ihtiyacınız vardır.

İşte burada diagrams.net devreye giriyor. Draw.io tarafından desteklenen diagrams.net , çok çeşitli farklı diyagramlar oluşturmanıza izin vermek için doğrudan Google Drive’a bağlanan bir eklentidir.

Akış şemaları, UML diyagramları, varlık-ilişki modelleri, maketler veya hemen hemen başka herhangi bir diyagram biçimi oluşturmak istiyorsanız, bu uzantı tam da bunu başarmanıza yardımcı olur.

Tamamen Google Drive’da depolanan dosyaları bulacaksınız, bu da onlara her yerden erişebileceğiniz anlamına gelir. Ayrıca, diagram.net, Gliffy ve Lucidchart’takiler gibi bir dizi akış şeması dosyasının içe aktarılmasını tam olarak destekler.

5. Gantter Project Management

Son olarak, Gantter Proje Yönetimimiz var. Adından da anlaşılacağı gibi, bu Google Drive eklentisi ağırlıklı olarak Gantt şemasına dayalıdır. Gantter Proje Yönetimi, masaüstü uygulamalarında bulabileceğiniz proje yönetimi araçlarını Google Drive’ın buluttaki avantajlarıyla birleştirir.

Bu, Gantter programlarından Google Takvimler’e sorunsuz görev senkronizasyonundan ve zamanlamanızda ortak çalışmaya dayalı gerçek zamanlı düzenlemeden yararlanmanıza olanak tanır.

Eklenti ayrıca MS Project dosyalarıyla tam entegrasyon ve maliyet takibi, görev takibi ve kaynak yönetimi gibi önemli işlevlerin sadece birkaçını sağlar.

Sürücünüzü Güvende Tutun

Umarım bu liste, Google Drive ile yalnızca temel işlevinden daha fazlasını başarabileceğinizi göstermiştir. Verimlilik veya iş akışınız konusunda ciddiyseniz, bu tür eklentiler şüphesiz çok değerlidir.

Ancak, Google Drive yalnızca güvenli olduğu kadar yararlıdır. Dosyalarınıza kimin ve neyin erişebileceğini bilmek çok önemlidir ve bunu başarmak düşündüğünüzden daha zor olabilir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu