Tiktok Takipçi Satın Al

Kullanıcıların Neredeyse %9’u Windows 11’e Geçti

Windows 11’in benimseme konusunda ne durumda olduğunu merak ettiğinizi biliyoruz. Herkesin beklediği gibi, henüz mükemmel olmaktan uzak olsa da, birçok insan yeni işletim sistemini zaten kullanıyor.


Gerçekten de, birçoğu hala alıştıkları işletim sistemini yükseltmeye ve geride bırakmaya isteksizdir, ancak sürekli iyileştirmeler ve kaldırılan işlevlerin bazılarının geri dönüşü sadece daha fazla kullanıcı çekebilir.

Bir bilgisayar izleme yazılımı sağlayıcısından alınan son veriler, Windows 11 kullanımının %9 işaretine ulaştığını gösteriyor. Sistem gereksinimleri hala insanları yükseltme yapmaktan alıkoyuyor.

AdDuplex’e göre, Windows 11’in benimsenme oranı şu anda % 8,9’da. Ancak, bu sayının %0,03’ü aslında Windows Insider’lara atfediliyor.

Sistem Gereksinimleri Üzüyor

O kadar da kötü değil, Microsoft’un yeni işletim sisteminin neredeyse iki ay önce piyasaya sürüldüğünü düşünürsek. Ancak bunun bu konuyla ilgili yapılan tek anket olduğunu düşünmeyin.

Şu anda kaç kullanıcının Windows 11’den keyif aldığı konusunda farklı bir görüşe sahip olan başka kaynaklar da var. Lansweeper ayrıca konuyu analiz etti ve kullanıcıların yalnızca %0,2’sinin gerçekten Windows 11’e geçtiğini keşfetti.

Şu an için, Windows 10 %81,48 ile uzun bir farkla en popüler olmaya devam ediyor. Yeni işletim sistemi şu anda Windows 2000 ve Vista’nın çok az üzerinde ve kullanım olarak hala Windows XP Windows 7’nin çok altında.

Kullanıcıların Neredeyse %9'u Windows 11'e Geçti

Fark çok büyük çünkü Lansweeper tarafından sağlanan benimseme verileri, iş ve ev ağlarında çalışan 10 milyondan fazla cihazdan toplandı.

AdDuplex ise verilerini izleme yazılımını çalıştıran yaklaşık 60.000 Windows 11 PC’ye dayandırıyor. Çoğu insanın bir işletim sisteminden diğerine geçmemesinin ana nedeninin, yükseltme için zorlu gereksinimler dizisi olduğu düşünülmektedir.

Uzmanlara göre, iş istasyonları için mevcut CPU’ların yalnızca %44,4’ü Windows 11’e yükseltme için sistem gereksinimlerini karşılarken, %55,6’sı karşılamadı. Windows 11 için henüz erken ve insanların bu değişikliği yaparken daha rahat olmaları için yapılması gereken daha çok iş var.

Aynı şey, işletim sistemi daha istikrarlı ve çok daha güvenilir ve uyumlu hale gelene kadar geçişi gerçekleştirme konusunda isteksiz olan bir sektör olan işletmeler için de geçerlidir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu