TeknoDiot.com
 
 
Anasayfa » Yazılım Haberleri » Windows Haberleri » Kullanıcılar Windows 95’i Windows 10’dan Çok Daha Net Buluyor

Kullanıcılar Windows 95’i Windows 10’dan Çok Daha Net Buluyor

Kullanıcılar Windows 95'i Windows 10'dan Çok Daha Net Buluyor

Kullanıcılara göre Windows 10’un grafik arayüzü net değil. Kullanıcılar Windows 95’i Windows 10’dan çok daha net buluyor.

Ünlü Amerikan Reddit forumunda, Windows 10’un grafik arayüzün evriminde kaybettikleri hakkında bir tartışma başladı. Birçoğu, belki de en önemli özelliklerinden biri olan görünürlüğü kaybettiğine katılıyor.

Bir kanıt olarak, Windows 95’in ve artık Windows 10’da olmayan ancak en azından sistemin yeni kullanıcıları için çok yararlı olacak öğelerin bir ekran görüntüsü sunulmaktadır.

Örneğin, klavyede karşılık gelen tuşu göstermek için kullanılan aynı Explorer’ın (sayı 1) menüsündeki altı çizili harf, komuta hızlı erişim sağlar.

Windows 10 kullanıcıları grafiklerden memnun değil

Ya da düğmeler (2) – üç boyutlu bir görünüme sahiptiler ve ilk olarak bir düğme olduğunu ve ikinci olarak basıldığını veya basılmadığını her zaman açıktı. Sütun başlıkları (3) de düğmelere benziyordu, çünkü aslında düğmelerdi. Artık düğmelerdir, ancak daha önce Windows ile çalışmadılarsa nasıl görünürler?

Windows 95’te, kullanıcının klasör içeriğinin hacmini ve miktarını doğru bir şekilde anladığı açıkça tanımlanmış kaydırma alanları (5) vardı. Pencerenin (7) sağ alt köşesindeki işaret, boyutunu değiştirme olasılığını açıkça gösterdi. Windows 10’da bunlar yoktur.

Bu resimdeki yorumlar genellikle Windows 10’da bir şeyleri değiştirmeniz gerekiyorsa (örneğin, ayarlarda), kullanıcının bir labirentte bir tür fareye dönüştüğünü gösterir.

Kullanıcılar Windows 95'i Windows 10'dan Çok Daha Net Buluyor

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Bütçe Dostu HyperGear Ürünleri (Powerbank, Bluetooth Kulaklık, Lightning Kablo)

Buğra Noyan

Microsoft, Bing İçin Karanlık Modu Test Ediyor

Buğra Noyan

Need for Speed Payback’dan Yeni Video Geldi!

Buğra Noyan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.