Tiktok Takipçi Satın Al

Kulaklık Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kulaklık mı almak istiyorsun? Nasıl bir kulaklık alacağını bilmiyor musun? Bu makalemizi sizler için hazırlıyoruz. Detaylar içeride;

Evde, okulda, iş yerinde, sokakta, toplu taşımada,  aklınıza gelebilecek her yerde kullandığımız, olmadığında eksikliğini hissettiğimiz kulaklıklar; yavaş yavaş günlük hayatımızın parçası haline gelmeye başladı. Peki bu kadar sık kullandığımız bir parçayı satın alırken dikkat etmemiz gereken noktalar nelerdir?


Öncelikle bir kulaklık satın alırken kulaklık tipini seçmemiz gerekir. Kulak içi bir kulaklık mı yoksa kulak üstü bir kulaklık mı olduğuna karar vermeniz gerekir. Kulak üstü kulaklıklar hem daha pahalı hem de daha fazla yer kaplarlar. Kulak içi kulaklıklar ise bütçenize daha iyi hitap edebilir. Ancak kalitesiz malzemeden yapılan kulak içi kulaklıklar kulaktan düşebilir, çukurlaşabilir ve temizlenmezse mikrop ve bakterilerin yuvası haline gelebilir.

Bir diğer önemli nokta frekans aralığıdır. Kulaklığınızın frekans aralığı ne kadar genişse ses kalitesi de o kadar iyidir.

Kulaklık Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

TDH değeri denilen, toplam ses ayarındaki bozulmalar da dikkat edilmesi gereken hususlardandır. Bu değer ne kadar düşükse o kadar iyidir. %5’in altındaki değerler uygun kabul edilir.

Kulaklığınızı seçerken önemli olan hususlardan bir diğeri de kulaklığınızın kablolu mu yoksa kablosuz mu olduğudur. Eğer spor yaparken  kullanacaksanız yahut da kablo karmaşasından sıkıldıysanız kablosuz kulaklıklar sizin için idealdir. Bunun için de bluetooth kulaklığınızın bataryasını araştırmanız gerekir. Ancak şarj etmekle uğraşacağıma kabloyla uğraşırım derseniz kablolu kulaklıklara yönelmeniz gerekir. Kablolu kulaklıklar da ise jak girişinin sağlam olması kulaklığınızın daha uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır.

Tüm yazılanlara rağmen alacağınız kulaklığı mümkün olduğunca test etmek en iyisidir. Çünkü ses zevkleri kişiden kişiye farklılık gösterir. Sizin için en kötü kulaklık başkası için en iyi kulaklık olabilir. Bu nedenle test etmenize izin veren büyük mağazalar ilk tercihiniz olabilir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

2 Yorum

  1. Uğur bey iyi geceler cellular aries Kablosuz kulaklık almayı düşünüyorum turkcell den tavsiyeniz nedir Iyi mi bu marka acaba çok kararsız kaldım bu markayı hiç duymadığım için

    1. Sizin yorumunuz üzer bu markaya ait olan kulaklığı ilk defa duyduğumu söyleyebilirim. Araştırmalarıma göre kullanıcılardan bir deneyim yorumu bulamadım. Bu sebepten size kulaklık hakkında malesef net bir bilgi veremiyorum fakat Meizu POP TWS kulaklık veya Xiaomi Redmi Airdots Tws Bluetooth kulaklığını önerebilirim. Xiaomi almadan önce piyasadan orijinal ürün bulmaya dikkat edin. Bu ürünün replikası ülkemizde çok yaygın. Konuyla ilgili BAFIR adamın youtube kanalında detaylı videosu var ona bakabilirsin. Meizu içinde shiftdelete youtube kanalında inceleme videosu mevcut.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu