TeknoDiot.com
   
     

Kulaklık Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kulaklık Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Bilgisayar Haberleri Nasıl Yapılır? Teknoloji Haberleri

Kulaklık mı almak istiyorsun? Nasıl bir kulaklık alacağını bilmiyor musun? Bu makalemizi sizler için hazırlıyoruz. Detaylar içeride;

Evde, okulda, iş yerinde, sokakta, toplu taşımada,  aklınıza gelebilecek her yerde kullandığımız, olmadığında eksikliğini hissettiğimiz kulaklıklar; yavaş yavaş günlük hayatımızın parçası haline gelmeye başladı. Peki bu kadar sık kullandığımız bir parçayı satın alırken dikkat etmemiz gereken noktalar nelerdir?

Öncelikle bir kulaklık satın alırken kulaklık tipini seçmemiz gerekir. Kulak içi bir kulaklık mı yoksa kulak üstü bir kulaklık mı olduğuna karar vermeniz gerekir. Kulak üstü kulaklıklar hem daha pahalı hem de daha fazla yer kaplarlar. Kulak içi kulaklıklar ise bütçenize daha iyi hitap edebilir. Ancak kalitesiz malzemeden yapılan kulak içi kulaklıklar kulaktan düşebilir, çukurlaşabilir ve temizlenmezse mikrop ve bakterilerin yuvası haline gelebilir.

Bir diğer önemli nokta frekans aralığıdır. Kulaklığınızın frekans aralığı ne kadar genişse ses kalitesi de o kadar iyidir.

Kulaklık Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

TDH değeri denilen, toplam ses ayarındaki bozulmalar da dikkat edilmesi gereken hususlardandır. Bu değer ne kadar düşükse o kadar iyidir. %5’in altındaki değerler uygun kabul edilir.

Kulaklığınızı seçerken önemli olan hususlardan bir diğeri de kulaklığınızın kablolu mu yoksa kablosuz mu olduğudur. Eğer spor yaparken  kullanacaksanız yahut da kablo karmaşasından sıkıldıysanız kablosuz kulaklıklar sizin için idealdir. Bunun için de bluetooth kulaklığınızın bataryasını araştırmanız gerekir. Ancak şarj etmekle uğraşacağıma kabloyla uğraşırım derseniz kablolu kulaklıklara yönelmeniz gerekir. Kablolu kulaklıklar da ise jak girişinin sağlam olması kulaklığınızın daha uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır.

Tüm yazılanlara rağmen alacağınız kulaklığı mümkün olduğunca test etmek en iyisidir. Çünkü ses zevkleri kişiden kişiye farklılık gösterir. Sizin için en kötü kulaklık başkası için en iyi kulaklık olabilir. Bu nedenle test etmenize izin veren büyük mağazalar ilk tercihiniz olabilir.