Tiktok Takipçi Satın Al

Kripto Para Borsası FTX, 32 Milyar Dolarlık Değerlemeye Ulaştı

Bahamalar merkezli kripto borsası FTX, yeni bir finansman turunda 400 milyon dolar topladığını söyledi. Anlaşma, şirkete Ekim 2021′deki 25 milyar dolardan 32 milyar dolara değer veriyor.

Kripto para borsası FTX, Pazartesi günü açıklanan yeni bir fonlama turunda değerlemesinin 32 milyar dolara yükseldiğini gördü ve yatırımcılar kripto fiyatlarında keskin bir geri çekilme konusunda temkinli olsalar bile sektöre yönelik iştahın devam ettiğini vurguladı.


Bahamalar merkezli şirket Pazartesi günü yaptığı açıklamada, C Serisi finansman turunda 400 milyon dolar topladığını söyledi – son dokuz aydaki üçüncü bağış toplaması.

Spot ticaretin yanı sıra türev ürünler de sunan FTX, dünyanın en büyük dijital para borsalarından biridir. Bir zamanlar belirsiz bir isim olan firma, Coinbase ve Binance gibi rakiplerle rekabet ederek yeni gelişen pazarda önemli bir oyuncu haline geldi.

Kripto Para Borsası FTX, 32 Milyar Dolarlık Değerlemeye Ulaştı
FTX kripto para borsasının CEO’su Sam Bankman-Fried, 5 Haziran 2021′de Miami, Florida’daki Bitcoin 2021 konferansında.

Şirket, Amerika Birleşik Devletleri’nde ticaret sunmuyor. Bu işlev, kardeş borsası olan FTX US tarafından sağlanmaktadır. Geçen hafta, FTX US , firmaya 8 milyar dolar değerinde 400 milyon dolarlık bir yatırım duyurdu .

FTX, Singapurlu devlet yatırımcısı Temasek, SoftBank’ın Vision Fund 2 ve Tiger Global’in de dahil olduğu ABD iştirakindeki tüm yatırımcıların kendi fon toplamak için gemiye atladığını söyledi.

Bugüne kadar toplam 2 milyar dolarlık girişim fonu toplayan FTX, dijital para birimi fiyatlarının önemli ölçüde düştüğü bir zamanda bir savaş sandığı oluşturdu. Bitcoin , Kasım ayındaki neredeyse 69.000 dolarlık rekorundan %46 düşerken, diğer kripto para birimleri daha da düştü.

Bu, piyasanın “kripto kışı” olarak bilinen daha şiddetli bir gerilemenin eşiğinde olabileceğine dair korkulara yol açtı. Bu tür son olay, Bitcoin’in o zamanki rekor seviyesinden %80′e kadar düştüğü 2017′nin sonlarında ve 2018′in başlarında gerçekleşti. Ayı piyasaları, hacimlerin kurumaya meyilli olduğu anlamına geldiğinden, kripto borsaları için genellikle kötü haberdi

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu