Tiktok Takipçi Satın Al

Kötü Amaçlı Reklamlar Nedir ve Nasıl Engellenir?

Kötü amaçlı reklamlar, sıradan ve normal bir reklam ile birebir aynı görünen fakat zarar verici olan reklamlardır.

Siber suçlu olarak tanımlanan kişiler, web sitesi sahibi olan ya da web sitesi ziyaretçisi olan kişilere tamamen zarar verme amacıyla sürekli olarak bu reklamları geliştirmekte ve kendi amaçları doğrultusunda kullanmaktadır.


İnternet ziyareti esnasında internet kullanıcılarının ekranda gördükleri reklamlara tıklaması ya da reklamda yer alan herhangi bir eklentiyi cihazlarına indirmesi üzerine çeşitli sorunlar yaşanmaktadır. Bunun için de kötü amaçlı reklamlardan dolayı mağdur olunmaması için çeşitli ayarlamalarla kötü amaçlı reklam engellemesi işlemleri gerçekleştirilmelidir.

Kötü amaçlı reklamların engellenmesi ve internet kullanıcıların ve de web site sahiplerinin zarar görmemesi için yapılabilecek olan işlemler şunlardır:

  • Reklam ağlarını dikkatli seçmek ve yalnızca Google sertifikası olan seçenekleri tercih etmek
  • CSP uygulaması yapmak
  • Çalışanların zararlı kötü amaçlı reklam ve güvenlik konularında bilinçlenmesini sağlamak
  • Virüsten korunmak için güvenilir bir virüs koruma yazılımı kullanmak

Kötü Amaçlı Reklamların Etkileri

Kötü Amaçlı Reklamlar Nedir ve Nasıl Engellenir?

Genel olarak profesyonel internet hizmetleri almayan küçük işletmeler kötü amaçlı reklamlar nedeniyle sorunlarla karşılaşmakta ve zarara uğramaktadır.

Çünkü bu reklamlar aracılığıyla şirkete ait olan bilgisayarlara erişimin mümkün olması nedeniyle siber suçlular, kritik olan verilere ulaşma fırsatını yakalamakta ve kötü amaçları doğrultusunda kullanmaktadır. Bu da hem şirketin zarara uğramasına hem de kullanıcıların gözünde itibar ve güven kaybetmesine neden olmaktadır.

Kötü Amaçlı Reklamlar Nedir ve Nasıl Engellenir?

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu