TeknoDiot
   
   

Sağlık Bakanı: Koronavirüs Vaka Sayısı 13.531’e Ulaştı, Toplam Can Kaybı 214 Oldu

TeknoDiot Sağlık Bakanı: Koronavirüs Vaka Sayısı 13.531’e Ulaştı, Toplam Can Kaybı 214 Oldu

Türkiye’de de ortaya çıkan koronavirüs vakaları gün geçtikçe maalesef artış göstermeye devam ediyor. Devlet, sürecin ilk başından beri sıkı önlem almaya devam ediyor.

Koronavirüs vaka sayısı Türkiye ‘de ne kadar olduğunu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıkladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’de koronavirüs sonucu 46 kişinin daha hayatını kaybettiğini ve yaşamını yitirenlerin sayısının 214’e çıktığını açıkladı.

24 saatte  toplam 15.422 test yapıldı, toplam 13.531 tanı kondu, toplam 214 hasta hayatını kaybetti. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, bugün yaptığı açıklamada ülkemizde bugün 2.704 kişinin koronavirüs testinin pozitif çıktığını duyurdu. 46 kişinin ise virüs nedeniyle hayatını kaybettiği açıklandı.

Son olarak; Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın paylaştığı verilere göre, Türkiye’de koronavirüs salgını nedeniyle ölenler 46 kişi daha arttı ve hayatını kaybedenlerin sayısı 214’e çıktı. Vaka sayısı ise 2.704 kişi daha artarak 13 bin 531’ye yükseldi.

65 yaş ve üstü için sokağa çıkma yasağı

İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelgede 65 yaş ve üzeri ile bağışıklık sistemi düşük, ve kronik akciğer hastalığı, astım, KOAH, kalp/damar hastalığı, böbrek, hipertansiyon ve karaciğer hastalığı olanlar ile bağışıklık sistemini bozan ilaçları kullanan vatandaşlar 21 Mart saat 24.00’den sonra ikametlerinden dışarı çıkmaları, açık alanlarda, parklarda dolaşmaları ve toplu ulaşım araçları ile seyahat etmeleri  sınırlandırılarak sokağa çıkmalarını yasaklandı.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Spotify Nintendo Switch’te Olabilir!

Hüseyin Ceylan

Huawei’ye Bir Yasak da İspanya’dan Geldi!

Buğra Noyan

Microsoft, New York’ta 2 Ekim’de Surface Etkinliği Düzenliyor!

Hüseyin Ceylan