Tiktok Takipçi Satın Al

Koronavirüs Tatili: Uzaktan Eğitim İçin Öğrencilere 3GB İnternet

Koronavirüs önlemleri için ülkemizde de erkenden harekete geçildi. Okullar 1 haftalık tatile girecek ve uzaktan eğitim ile devam edilecek.

Bu süreçte MEB, öğrencilere 3 GB internet sunuyor olacak. Bakan Selçuk ‘uzaktan eğitimin’ detaylarını açıkladı. Milli Eğitim Bakanı Selçuk, 16 Mart’tan itibaren yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle okulların 2 hafta süreyle tatil edildiğini açıkladı.


Bakan, 16-30 Mart arasındaki tatilde öğrencilerin ilk haftayı dinlenerek geçirmelerini tavsiye ederek, diğer hafta uzaktan eğitimin başlayacağını duyurdu. Selçuk, “İlk ve orta okullarımızda ders programları yeniden yapılandırılarak gerekli telafi desteği internette ve TRT’de sunulacaktır” dedi. 

Bu arada ülkemizde okullar 16 Mart tarihinde tatil olacak. 16-30 Mart arasındaki tatilde öğrencilerimizin ilk haftayı dinlenerek geçirmesini istiyoruz. 23 Mart’tan sonra uzaktan eğitim sistemi başlayacaktır.

Eğitim-Bilişim Ağı (EBA) tümüyle yenilenen biçimiyle ders ortamını evlere taşıyacak, öğrencilerimizin eğitiminin uzaktan sürmesine imkan sağlayacak.

İlgili Makaleler

Öğrencilere 3 GB İnternet

Uzaktan eğitim sürecinde ülkemizde yer alan tüm operatörlerden ücretsiz 3 GB internet sağlanacak. EBA’dan, tüm öğrenciler ücretsiz olarak faydalanacak.

Öğrencilerimizin teknik imkan ve tercih konusunda seçeceği ortak ve TRT’den farklı kanallardan kendi derslerini alabilme imkanları olacaktır. Velilerimiz ve öğrencilerimiz iletişim portalından tüm bilgileri alabileceklerdir.

Bakanlığımız uzmanları tarafından uzaktan öğretim süreçleriyle ilgili olan tüm aşamalar en ince ayrıntılarına kadar çalışılarak öğrencilerimiz için hazır hale getirildi.

EBA, yaklaşık 18 milyon öğrenci ve 1 milyon öğretmen ile velilerin kullanımına açıldı. Bu oyunlaştırma çerçevesinde öğrencilerimizin belli puan ve arma sistemleriyle motivasyonlarının artırılmasını da hedefliyoruz. Yani çocuklar, öğrenciler hangi konuyu ne şekilde yaparsa, nereye ulaşırsa bunun tescillenmesi anlamında bir takım armalar, bir takım kullanıcılara ilişkin özellikleri de rahatlıkla ortaya koyabiliriz. Her bir öğrencimiz için bu şahsi olarak yer alıyor.

Koronavirüs Tatili: Uzaktan Eğitim İçin Öğrencilere 3GB İnternet

Bakan Ziya’nın diğer açıklamaları;

 • İnternet üzerinden ve TRT aracılığı ile öğrenciler sunulacak.
 • Tedbirleri fazlası ile almış durumdayız. Senaryolarımız hazır. Tüm toplumun desteğini bekliyoruz.
 • Haftalık ders programları yapılandırılarak, EBA ile internet üzerinden, TRT ile televizyondan gerekli telafi eğitim desteği sunulacak.
 • Uzaktan eğitim ile ilgili olarak tüm ayrıntılar hazır hale getirildi.
 • Dersler yeniden yapılandırılacak.
 • Öğrenciler istedikleri tempoda derslerine devam edebilirler.
 • Bu uygulama sona erdiğinde yüz yüze telafi programları uygulanacak. EBA’dan tüm öğrencilerimiz hizmet almaya, öğretmenleriyle iletişim kurmaya devam edecektir.
 • Eğitim Bilişim Ağı kullanımında bütün operatörlerden ücretsiz 3 GB internet erişimi sağlanacaktır. – Bakanlık tedbirleri 3 aşamada hayata geçirdi.
 • Eğitim Bilişim Ağı tümüyle yenilenen yüzüyle bu süreçte de önemli bir rol üstlenerek ders ortamını evlere taşıyacak.
 • Mevcut kanallardan değil, yeni bir iki kanal üzerinden eğitim verilecek. 24 saatlik, yarım günlük gibi belirli programları yapılmış bir plan dahilinde.
 • Hiç kimseyi mağdur etmeyecek şekilde önlemlerimizi aldık.
 • Pazar günü öğretmenlerimiz için yapılacak sınav için bir iptal söz konusu değil. – Bakanlığa bağlı tüm ana sınıf ve kreşler koronavirüs önlemleri kapsamında tatil.
 • Sadece 11 ve 12. sınıflar dahil değil, diğer sınıfların tamamı buradan eğitim alabilirler.

:: Her Öğrenciye 3 GB Ücretsiz İnternet Geliyor

Kaynak: https://tele1.com.tr/milli-egitim-bakani-selcuk-20-30da-aciklama-yapacak-140842

Koronavirüs Tatili: Uzaktan Eğitim İçin Öğrencilere 3GB İnternet

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu