Tiktok Takipçi Satın Al

Koronavirüs Sonrasında Büyük Cezalar Gelebilir

Koronavirüs sebebi ile birçok şirket çalışanlarına evden çalışma zorunluluğu getirdi. Ancak bu durum şirketlerin bilgi güvenli konusunu da gündeme taşıdı.

DeskGate Teknoloji CEO’su Turan Can, şirketlerin bilgi güvenliği konusunda çok dikkatli olmaları gerektiğini belirterek, bu konuda mutlaka uzman yardımı almaları gerektiğine dikkat çekti.


Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) ve Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi (BGYS) güvenliklerinin ve siber saldırı durumlarının güvence altına alınması gerektiğinin altını çizen DeskGate Teknoloji CEO’su Turan Can, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Hem çalışanların güvenliği hem de firmaların güvenliği için çalışanlarınızın yaptıkları aktiviteleri kayıtlı tutun.

Aksi halde koronavirüsü bitiminde büyük cezalar kapınızı çalabilir. Uzak Bağlantı da mutlaka Askeri Standartları sağlayan çift yönlü RSA kontrolü ve devamında AES ile kriptolu veri transferi sağlayan bir ürün seçilmesi çok önemlidir. Bu sayede sizin ve müşterilerinizin bilgilerini çalmak isteyen teknoloji hırsızlarına karşı önlem almış olursunuz”

Uzak Bağlantı Kurulurken Bilgileriniz Çalınmasın

Çalışanların şirket bilgisayarlarına uzak masaüstü bağlantı yoluyla ulaşarak işlerine evlerinden rahatlıkla devam edebileceklerini dile getiren Turan Can, sisteme bilinçsiz bir şekilde geçilirse güvenlik sorunlarının ortaya çıkacağını söyledi.

Koronavirüs Sonrasında Büyük Cezalar Gelebilir

Can, “Koronavirüs sebebi ile evden çalışma modeline geçilmesi birçok şirketi hazırlıksız yakaladı. Dolayısıyla bu da güvenlik açıklarının ortaya çıkmasına sebebiyet verdi. Birçok şirketin zayıf güvenlik uygulamaları yüzünden işlemleri ele geçirmek oldukça kolay hale gelmektedir. Mevcut risklerin azaltmak adına, Uzak Masaüstü kullanımının yanı sıra güvenlik önemlerinde çok daha bilinçli hareket edilmesi gerekmektedir” dedi.

Güvenliğin Yanında Hız da Önemli

Bilgilerinizin güvenli bir şekilde transfer ederken aynı zamanda hızlı bir sistem de kullanılması gerektiğini ifade eden Turan Can, herhangi bir sorunda destek almanın da şirketlerin performansına olumlu etki edeceğini dile getirdi.

Can, “Uzak çalışmak için güvenliği sağladık. Ancak hızlı bir sistem kullanmıyorsak o zaman çalışırken aksaklık yaşamak kaçınılmaz olacaktır. Kullanacağınız sistem hem hızlı hem de güvenli olmalıdır. Aynı zamanda yaşayabileceğiniz sistemsel sorunların çözümünde her an yanınızda olan, teknik destek sürecini profesyonel bir şekilde ele alan bir uygulama kullanmalısınız. Bu şirketin çalışma motivasyonunu yükselterek, performansa katkı sağlayacaktır” diye konuştu.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu