Koronavirüs Sonucunda Hayatını Kaybeden Sayısı 13.000 Oldu!

Şu ana kadar koronavirüs kaç kişiyi öldürdü? Çevrimiçi bir kontrol paneli, tüm teyit edilen, şüphelenilen ve iyileşen koronavirüs hastalarının yanı sıra ölümleri de gösterir.

Dünya çapında yayılan ölümcül ölümcül koronavirüs ile çevrimiçi panel haberleri takip etmenize yardımcı olabilir.

Sistem Bilimi ve Mühendisliği Merkezi, Dünya Sağlık Örgütü‘nün yanı sıra ABD, Çin ve Avrupa’daki hastalık kontrol merkezlerinden veri çekerek geliştirildi.

Çin’in Wuhan şehrinde ortaya çıkan koronavirüs, şu ana kadar 13.049 kişiyi öldürdü ve yaklaşık vaka sayısı ise 92 bin 383’ya yükseldi. ABD ve Avrupa’da vakalar doğrulandı ve hastalık pnömoni benzeri semptomlar sergiledi. İlk olarak 31 Aralık’ta Dünya Sağlık Örgütü’ne bildirildi, Çinli bilim adamları hastalığı ölümcül SARS ve Orta Doğu solunum sendromunu (MERS) içeren koronavirüsler olarak bilinen bir virüs ailesine bağladılar.

Koronavirüs Sonucunda Hayatını Kaybeden Sayısı 13.000 Oldu!

Ülkemizde de görülen ve son günlerde vaka sayısında ciddi artış yaşanan koronavirüs, bugün dünya çapında hiç durmadan yayılmaya devam ediyor. Virüs, şu ana kadar açıklanan verilere göre dünya çapında toplamda 308.547 kişiye bulaştı ve 13.069 kişinin hayatına mal oldu.

Koronavirüsün en çok etkilediği ülke geçtiğimiz günlerde Çin’i de geçen İtalya oldu. İtalya’da yalnızca dün açıklanan veriler koronavirüse bağlı ölüm sayısını yüzde 19 artırarak 4.825 oldu. İtalya’daki güncel vaka sayısıysa 53.578’e çıktı. Yaşananların ardından hükümetler arasında birçok görüşme yapıldı.

İLGİLİ İÇERİK:  Dünya Koronavirüse Salgınına Ne Tepki Verdi? (Google Açıkladı)
Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu