Tiktok Takipçi Satın Al

Bitcoin İşareti Klavyede Nasıl Yazılır?

Klavye üzerinde Bitcoin işareti nasıl yapılır? Bu makalemizde sizlere Bitcoin’in klavye üzerinden sembolünün nasıl yapılacağını anlattık. Detaylar makalemizde…


İnsan hayatının giderek daha sanal bir ortam halini alması para birimlerinin de sanallaşmasını sağlamakta. Sanal paralar şuanda hayatın her alanında olmasa dahi birçok farklı alanında kullanılmakta.

Bu kullanım genel olarak sanal hizmetler almak ve sanal hizmetleri yönlendirmek üzerine sağlansa da gelecek hayatta sanal paraların çok daha değerli olacağı ön görülüyor. Özellikle giderek daha da dijitalleşen bir hayata sahip olduğumuz düşünüldüğü zaman sanal paraların yaygın bir hal alması işten bile olmayacaktır.

Bitcoin günümüzde en yaygın ve en değerli sanal para olarak bilinmektedir. İnsanlar Bitcoin üzerinden alışverişler yapabilmekte ya da yatırım olarak Bitcoin alabilmektedirler. Kurulduğu günden bu zamana kadar sürekli değer kazan Bitcoin ve benzeri para birimleri giderek daha değerli bir hal alacağa benziyor.

Klavyede Bitcoin İşareti Nasıl Yapılır?

  1. Windows + R tuşlarına basın veya ara kısmından karakter eşlem yazın
  2. Çalıştır Penceresi açılacaktır.
  3. Bu çalıştır penceresine “charmap” komutunu yazın ve entere basınız.
  4. Yazı Tipi; Arial olarak ayarlayın.

Giderek daha değerli olan Bitcoinlerin her para biriminde olduğu gibi bir simgesi bulunmaktadır. Bitcoin işareti klavyede nasıl yazılır? Sorusunun cevabını merak edenler için işlemler son derece kolay ve pratiktir.

Öncelikli olarak bilgisayarın arama bölümüne “karakter eşlem” yazın ve ilgili pencerenin açılmasını sağlayın. Bu seçeneğe alternatif olarak başlat, çalıştır seçeceklerini takip ederek burada ilgili alana “charmap” yazılarak devam edilebilir.

Açılan pencerede yazı tipi “Arial” olmalıdır. Gelişmiş görünüm kutusu işaretlenir. Ardından “Unicode’a git” alanına Bitcoin simgesi karşılığı olan “20BF” kodu girilir. Bu işlem sonrasında tablonun ilk kutucuğunda Bitcoin sembolü çıkacaktır. Bu alanda kopyalanarak istenilen alana yapıştırılabilir.

Bitcoin İşareti Klavyede Nasıl Yazılır?

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu