Tiktok Takipçi Satın Al

INTEL İşlemcilerdeki Kritik Güvenlik Açığı!

Geçmişte Intel CPU’lara yönelik çıkan side-channel güvenlik açıklarından farklı olarak, ağ üzerinden exploit edilebilen yeni bir güvenlik açığı keşfedildi.

INTEL İşlemcilerdeki Kritik Güvenlik Açığı!


“Network Cache Attack”‘ın kısaltması olan NetCAT adlı yeni ağ tabanlı side-channel güvenlik açığı, saldırganın hedef sistemde SSH parolası gibi hassas verileri Intel’in CPU önbelleğinden çekmesine olanak tanıyor. CVE-2019-11184 kodlu güvenlik açığı, Intel’in DDIO adlı performans optimizasyon özelliğinde bulunuyor ve ağdaki cihazların CPU önbelleğine erişmesine neden oluyor. DDIO, Intel Xeon E5, E7 ve SP aileleri de dahil olmak üzere 2012’den beri tüm Intel sunucu sınıfı işlemcilerde varsayılan olarak etkin durumda geliyor. Saldırı demo videosuna internetten ulaşabilirsiniz.

Intel, güvenlik açığından etkilenmemek için DDIO özelliğinin devre dışı bırakılmasını ya da güvenilir olmayan ağlardan sunuculara doğrudan erişimin sınırlanmasını öneriyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu