bayigram.com

Klavye Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Klavye mi almak istiyorsun? Nasıl bir klavye alacağını bilmiyor musun? Bu makalemizi sizler için hazırlıyoruz. Detaylar içeride;

Bir bilgisayarda olmazsa olmaz ekipmanı olan klavyede seçim yapmak zor ve önemlidir. Öncelikle klavyeyi hangi amaçla almak istediğiniz en önemli etkendir.


Oyun oynamak, tasarım için kullanmak ya da sayfalarca yazılar yazmak ve benzeri şekilde bir çok sebep türetilebilir. Q klavye, F klavye, kablolu kablosuz klavye gibi bir çok kategori altında toplanırlar. Eğer bir oyuncu iseniz ve bir klavyeye ihtiyacınız var ise kablolu olmasına ve mekanik klavye olmasına özen gösterin.

Bazı oyunlarda aynı anda birden çok tuşa basmak gerektiği için bu alanda tepkimesi en iyi olan ve her tuşun hassasiyeti önemli olan mekanik klavyeler tercih edilmelidir. Kablosuz klavyelerde bazı zamanlarda bağlantı sorunları yaşanabilir ve bu da oyun zevkinizi olabildiğince bozabilir. Klavyelerin çok kısa sürede tepki vermesi oyunlarda çok önemlidir.

Klavye alırken nelere dikkat edilir?

Klavye başında sayfalarca yazı yazıyorsanız ucuza kaçıp kötü klavyeler almamalısınız. Uzun kullanım ömrü sunan kaliteli ürünler tercih etmelisiniz ki herhangi bir sorun yaşamadan klavyenizi uzun zaman boyunca kullanın. Klavyenin tasarımı da uzun süre kullanım için önemlidir. Bileklerin rahat oturması gerekir. Sadece göze hoş geliyor diye klavye tercih edilmemelidir.

İlgili Makaleler

Bir klavye alırken sadece markalı diyerek alınmamalıdır. Markalı ve pahalı olan bazı ürünler fiyatına oranla çok kötü performanslar verebilmektedir. Fiyat performans ürünleri araştırılmalı ve kullanıcıların yorumları dikkate alınmalıdır.

Film izlemeyi sevenler, iş yaparken ya da oyun oynarken bir yandan müzik dinlemeyi sevenler ya da bazı işlemleri tek tuşla halletmek isteyenler  ise multimedya özelliği olan klavyeleri tercih etmelidirler. Ayrıca geceleri klavye kullanmak zorunda olanlar da aydınlatmalı klavyeleri kullanabilirler. RGB aydınlatmalı olarak bilinen klavyeler geceleri tuşları görüş kolaylığı sağlamaktadır.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu