TeknoDiot
     
     
     

Kırmızı iPhone XS ve iPhone XS Max Piyasaya Çıkıyor

Kırmızı iPhone XS ve iPhone XS Max Piyasaya Çıkıyor

Apple, Çin’de Red iPhone XS ve XS Max’i piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Apple, bu ay sonuna kadar kırmızı iPhone XS ve iPhone XS Max satışa çıkarmayı planlıyor. Çin kaynaklı sosyal medya sitesi Weibo’da paylaşılan son sızıntılar, kırmızı iPhone modelinin, şirketin genellikle renkle ilişkilendirildiği “klasik kırmızı” değil de “Çin Kırmızısı” olarak adlandırılacağını öne sürüyor.

Mart 2017’de Apple, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın orta sınıf PRODUCT (RED) sürümünü piyasaya sürmüştü. Yılın ilerleyen zamanlarında 2018’de bunun bir başka çeşidi iPhone XR için mevcuttu. Çin’de Apple, iPhone 7 ve iPhone 8 modellerinde ek renk seçenekleri olarak markalanırken farklı bir isim seçmeyi seçti.

Bundan önce Apple, çeşitli kırmızı renkli Apple cihazlarını ve aksesuarlarını satmak için yaklaşık 13 yıldır PRODUCT (RED) Global fonuyla ortaklık kurmuştu. Satılan her kırmızı ürün, Apple açıklanamayan miktarda HIV / AIDS hastalıklarına bağış olarak hayır kurumlarına satışlardan belli bir miktarda bağış sağlanıyordu. Çin’de AIDS ve HIV, batı ile temasın bir sonucu olarak değerlendirilmektedir.

Kırmızı iPhone XS ve iPhone XS Max Piyasaya Çıkıyor

[sp-related style=”dark” id=”29698″]

Kırmızı iPhone XS ve iPhone XS Max yolda olabilir!

Apple CEO’su Tim Cook, PRODUCT (RED) ‘in Çin’de bahsedilmemesine rağmen, şirketin hayırsever Global Fund’a olan bağlılığının devam ettiğini ve markalaşan ya da marka olmadan dünyadaki her özel kırmızı iPhone için katkıda bulunmaya devam edeceğini açıkladı.

Kırmızı bir iPhone XS ve XS Max söylentileri Çin’e geliyorsa, Apple’ın dünyanın geri kalanı için PRODUCT (RED) versiyonlarını da piyasaya süreceğini ileri sürüyor. Henüz hiçbir şey doğrulanmadı ancak bunlar sadece söylentiler ve bu konuda henüz resmi bir açıklama yapılmış değil.  Öte yandan, birkaç Çinli telefon üreticisi 2019 amiral telefonunu birkaç ay içinde piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Apple, rakipleri pazardaki yeni cihazlara karşı koymak için kırmızı iPhone modellerini kullanıyor olabilir.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Realme 6, 6i ve 6 Pro Türkiye Fiyatı Belli Oldu!

Buğra Noyan

Zam Dalgasına Huawei’de Katıldı

Serhan Durgutlu

Huawei, Kullanıcılarını Google Uygulamasına Karşı Güvenlik Konusunda Uyarıyor!

Yusuf Karcılar

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.