Tiktok Takipçi Satın Al

Kanada’da Dört Şehirde 5G Kullanıma Sunuldu

Kanada’da dört büyük şehirlerde 5G ağın kullanıma sunuldu. Kitle pazarının ortaya çıkmasından önce, teknoloji B2B segmenti için tasarlanacaktır.

Telekomünikasyon devi Rogers, ülkenin ilk 5G ağını kurmaya başladı. Şirket bunu dört büyük şehirle yapmaya başladı.


Montreal, Ottawa, Toronto ve Vancouver şehirlerinde 5G kullanıma sunulmuş oldu. 5G cihazları ülkede toplu olarak satılmadığından ağın sıradan kullanıcılar tarafından kullanılamayacağını belirtmişlerdir. Hesaplamalarına göre, bu 2020’de gerçekleşmelidir.

Roger, “5G, Kanada’da kablosuz iletişimin başlatılmasından bu yana yapılan en büyük teknolojik evrim” dedi. Ağın saniyeler içinde bir akıllı telefona film indirmek için yeterli bir hız koruyacağını ve aynı zamanda işletmelerin düzinelerce akıllı cihazı yönetmesine izin vereceğini de eklediler.

Kanada'da Dört Şehirde 5G Kullanıma Sunuldu

5G kullanımı Kanada’da başladı

Rogers, ağı kurmak için gereken teknolojiyi sağlayan İsveçli bir şirket olan Ericsson ile ortaklık anlaşması yaptı. Kanada hükümeti 5G ağlarını genişletmenin güvenlik üzerindeki etkilerini inceliyor. Yetkililer, Çinli şirket Huawei Technologies’in ağ ekipmanlarının tanıtımına izin verilip verilmeyeceğine henüz karar vermediler.

Daha önce Kanada Dışişleri Bakanı; Çok karmaşık ekonomik sorunları ve güvenlik sorunlarını çözmek gerekiyor. Bu konuları incelemek ve karar vermek hükümetin öncelikleri haline gelecektir. Zaman çerçevesi hakkında henüz söyleyemem, ”dedi

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu