Tiktok Takipçi Satın Al

Kafa Topu 2’nin Yapımcısı Masomo, Miniclip Tarafından Satın Alındı

Mobil oyun sektörünün lider firmalarından olan Miniclip, önemli bir küresel mobil oyun geliştiricisi olan Masomo’yu satın alma işlemlerinin tamamlandığını duyurdu.

Mobil oyun sektöründe global çapta bir şirket birleşmesi yaşandı. Türkiye’de kurulup, Kafa Topu 2 ile küresel çapta sükse yaratan Masomo, resmen Miniclip bünyesine dahil oldu. Miniclip CEO’su ve kurucu ortağı Rob Small, “İbrahim Akman ve ekibiyle ortak olma imkanı elde ettiğimiz için çok heyecanlıyız. Masomo ekibinin, Head Ball markası ile dünyada öncü ve yenilikçi bir yaklaşım yarattığına inanıyoruz.


Onlarla işbirliği yapmaktan, hedeflerini yerine getirmeleri için onlara destek olmaktan gurur duyuyoruz.” dedi. Masomo’nun, Miniclip’in küresel hedeflerine önemli bir katkı sağlayacağını belirterek açıklamasına devam eden Rob Small, “Miniclip’in uzun vadeli stratejisi, oyunlarını farklı kitlelere ulaştırmak, her birimizin içindeki ‘oyuncuyu ortaya çıkarmak‘. Bunun için de birinci sınıf oyun geliştiricileri ile ortaklık yapmaya, işimize odaklanmaya devam ediyoruz. Masomo’daki ekip ile çalışacağımız için çok heyecanlıyız, Miniclip ailesine katılmaları bizi oldukça sevindiriyor.” açıklamasında bulundu.

Kafa Topu 2’nin Yapımcısı Masomo, Miniclip Tarafından Satın Alındı

Masomo kurucusu ve CEO’su İbrahim Akman, “Miniclip gibi güçlü ve deneyimli bir ekip ile ortaklık kurduğumuz için çok mutluyuz. Head Ball serisi ile yakaladığımız başarıyı devam ettireceğimize, yeni yapacağımız oyunlarda Miniclip’in bu deneyimi ile birlikte daha başarılı işler ortaya koyacağımıza inanıyoruz. Oyuncu kitlelerimizin birbirlerine çok benzer olması ve Miniclip’in birçok oyun ile edindikleri tecrübeleri, oyunlarımıza aktarmak için sabırsızlanıyoruz.” dedi. Ortaklığın iki taraf için de büyük bir önem taşıdığını niteleyen Akman, “Ortaklarımız; Erdem Yurdanur, Semih Alev, Kerem Copcu, Murat Baysal, Oliver Slipper, Adam Perrin ve genç ekibimiz ile birlikte yarattığımız bu kültürü aynı şekilde devam ettirerek, fark yaratan oyunlar üretmeye devam edeceğiz. Türkiye’den son dönemde çıkan başarılı global oyun şirketleri arasına adımızı yazdırdığımız ve bunların tesadüf olmadığını bir kez daha kanıtladığımız için de ayrıca gurur duyuyoruz.” şeklinde konuştu.

Dijital oyun sektöründe global bir lider olan Miniclip; sosyal, mobil ve çevrimiçi dünyada aylık 200 milyon aktif kullanıcıya hitap ediyor. Bu büyük kitle için ilgi çekiçi oyunlar geliştirip yayınlayan şirket, aynı zamanda bu oyunların dağıtımını da yapıyor. 2001 yılındaki kuruluşunun ardından 6 kıta ve 195’i aşkın ülkede faaliyet gösteriyor. Miniclip’in en önemli markaları arasında 8 Ball Pool, Agar.io, Football Strike ve geçtiğimiz dönemde piyasaya sürülen Golf Battle bulunuyor. Sektörün en genç ekiplerinden birisi olan Masomo ise 2016 yılında kuruldu. Spor odaklı ve çok oyunculu oyunlara odaklanan şirket, Türkiye ve İngiltere’de bulunan ofislerinde faaliyet gösteriyor. Masomo’nun en önemli oyunlarından olan Online Kafa Topu ve Kafa Topu 2, toplamda 60 milyondan fazla indirme rakamına ulaştı. Firma bu başarısını, reklam, teknoloji ve oyun endüstrisinde uzmanlaşan, oldukça deneyimli olan kurucu ekibe borçlu.

Bülten

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu