Tiktok Takipçi Satın Al

Jeff Bezos, Önümüzdeki Ay Kardeşiyle Uzay Yolculuğuna Çıkıyor

Jeff Bezos kardeşiyle uzaya gidiyor!

Amazon ve Blue Origin’in milyarder CEO’su Jeff Bezos, uzaya gideceğini duyurdu. Bezos, 20 Temmuz’da kardeşi Mark ile altı kişilik bir ekiple seyahat edecek.


Bu, astronotları ve araştırma yüklerini uzaya götürmek için tasarlanmış yeniden kullanılabilir bir yörünge altı roket sistemi olan Blue Origin’in New Shepard’ın ilk mürettebatlı uçuşu olacak.

Özel bir havacılık ve uzay şirketi olan Blue Origin de uçuşta bir koltuk için açık artırma yapıyor. İhale şu anda 2,8 milyon dolardan fazla.Uçuşun 20 Temmuz’da, yani Amazon’un CEO’luğundan istifa etmesinden sadece 15 gün sonra yapılması planlanıyor.

Blue Origin, Bezos’un küçük kardeşi Mark Bezos’un da uçuşa katılacağını söyledi. 57 yaşındaki Bezos, Pazartesi sabahı Instagram’da yaptığı bir paylaşımda, “Beş yaşımdan beri uzaya seyahat etmeyi hayal ettim” dedi. “20 Temmuz’da kardeşimle bu yolculuğa çıkacağım. En büyük macera, en iyi arkadaşımla.”

Dünyanın En Zengini Uzaya Gidiyor

Jeff Bezos, Önümüzdeki Ay Kardeşiyle Uzay Yolculuğuna Çıkıyor

Her şey planlandığı gibi giderse, 187 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin insanı olan Bezos, geliştirmeye milyonları akıttığı roket teknolojisine binen ilk milyarder uzay kralı olacak.

SpaceX’in Dünya’nın yörüngesine girecek kadar güçlü roketler yapan Elon Musk bile, şirketlerinin insan değerinde mürettebat kapsüllerinden biriyle uzaya seyahat etme planlarını açıklamadı. Kendi uzay şirketi Virgin Galactic’in sahibi İngiliz milyarder Richard Branson, ultra zengin heyecan arayanlar için yörünge altı uzaya uçuşlar düzenlemeyi ve doğrudan Blue Origin ile rekabet etmeyi planlıyor.

Blue Origin’in uçuş mürettebatlı uçuşu, şirketin altı koltuklu kapsülü ve 59 fitlik roketinin, Dünya’nın 60 milden fazlasına ulaşacak 11 dakikalık bir uçuşta uzayın kenarına doğru yırtıldığını görecek.

New Shepard adı verilen roket ve kapsülün altı yıl boyunca kapsamlı ve genellikle gizlice test edilmesinden sonra Blue Origin, Mayıs ayında ilk yolcuları bir New Shepard kapsülüne koymaya hazırlandığını duyurdu.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jeff Bezos (@jeffbezos)

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu