bayigram.com

Amazon CEO’su Jeff Bezos’dan 1 Milyar Dolarlık Yatırım

Amazon CEO’su Jeff Bezos Hindistan’a geldi; KOBİ’leri dijitalleştirmek için 1 milyar dolarlık yatırım planlıyor.

Amazon‘un kurucusu ve CEO’su Jeff Bezos, Hindistan’da Hindistan kıyafetleri giymiş olarak geldi. Mahatma Gandhi’ye adanmış bir anıtta saygılarını ödediğini ortaya çıkarmak için Twitter’da videoyu paylaştı.


Hindistan’a üç günlük bir ziyarette bulunacak ve burada Yeni Delhi’deki bir şirket etkinliğine katılacak ve büyük olasılıkla üst düzey hükümet yetkilileriyle görüşecek. Jeff Bezos, Hindistan’a gelirken, 300 şehirde binlerce küçük tüccar protestolar planladı ve şirketin yerel perakende pazarını çarpıttığını iddia etti.

Hindistan’ın antitröst şefi Ashok Kumar Gupta, Hindistan’daki büyük e-ticaret şirketlerinin Hindistan’a potansiyel olarak zarar verebilecek ve küçük ölçekli tuğla ve harç perakendecilerine zarar verebilecek derin indirimler sunmaması gerektiğini söyledi.

Amazon CEO'su Jeff Bezos'dan 1 Milyar Dolarlık Yatırım

Jeff Bezos’tan 1 milyar dolar yatırım

Tüm Hindistan Yatırımcıları Konfederasyonu (CAIT) liderliğindeki yüzlerce ve binlerce küçük tuğla ve harç perakendecisi, şirkete karşı ülke çapında bir protesto planladı. CAIT ayrıca Amazon ve Flipkart’ı Hindistan’ın dış yatırım kurallarını ihlal etmekle suçladı, ancak şirketler iddiaları reddetti.

Etkinlik sırasında Jeff Bezos, şirketin 2025 yılına kadar 10 milyar dolarlık ‘Make In India’ ürünlerini ihraç etmek için küresel ayak izini kullanacağını söyledi. Amazon’un Hindistan’daki küçük ve orta ölçekli işletmeleri dijitalleştirmek için 1 milyar dolar yatırım yapacağını da belirtti. Amazon, Hindistan yatırımlarında 5,5 milyar dolar taahhüt etti ve ülkeyi kilit bir büyüme pazarı olarak görüyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu