Jack Dorsey Kimdir?

Bu makalemizde sizlere Jack Dorsey’in kim olduğunu detaylı olarak anlatıyoruz. Detaylar için makalemize bakabilirsiniz.

Jack Dorsey, 19 Kasım 1976 yılında Fairmont City, Illions Amerika da hayata gözlerini açmıştır. Amerika asıllı yazılım mimarı ve iş adamı kimliği ile tanınmıştır. Peki Jack Dorsey kimdir?

Missouri University of Science and Technology Üniversitesinde eğitim görmüştür. Daha sonrasında ise çalışmaya başlamak için Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan California kentine taşınmıştır. Buraya taşındıktan sonra 2006 yılında dünyaca tanınan 2 uygulamadan biri Twitter‘ın kuruluşunu sağlamıştır.

Daha sonrasında ise bu uygulama ile 2008 yılında Technology Review ödül töreninde 35 yaşın altındaki en yenilikçi 35 kişinin listelendiği kişiler arasına ismini yazdırmıştır.

Jack Dorsey Kimdir?

Jack Dorsey’in Twitter’ı Kurması

Jack Dorsey dünya da en çok kullanılan sosyal ağlardan olan Twitter’ın kurucusu olmuştur. 2008 yılında ise daha sık tercih edilen bir sosyal ağ özelliği taşımıştır.

2006 yılında gelişimi için büyük adımlar atılmış ve dünya genelinde bilinen ve büyük isimlerin takip ettiği ve kullandığı bir sosyal ağ olmuştur. Daha sonrasında ise gelişmesi ile milyonlara hitap eden bir ağ olmuştur. 140 karakter ile düşünceleri ifade edebilecek ve bunları diğer insanlar ile paylaşılacak bir sistem olmuştur.

2006 yılında kurulan bu sosyal ağ büyük şirketler tarafından satılması için birçok defa kurucusu Dorsey’e teklif sunulmuştur ancak bunu her defasında reddetmiştir. Şu an ki net serveti ise 8,3 milyar USD parasına denk gelmektedir. Yaptığı yazılım dehası olan sosyal ağ sayesinde ise dünyaca tanınan ve birçok yerde ödül almış biridir. Bu makalemizde sizlere Jack Dorsey kimdir bundan bahsettik.

Twitter, kullanıcıların 280 karakter ile sınırlandırılmış “tweet” adı verilen gönderiler yazabildiği bir sosyal ağ.

Jack Dorsey Kimdir?  Jack Dorsey Kimdir?

Jack Dorsey Kimdir?

Abone Ol 

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu