Tiktok Takipçi Satın Al

AMD FSR ile Yüksek Kalitede Daha Akıcı Oyun Deneyimi

40’tan fazla oyun geliştirici, bu yeni son teknolojiye destek vereceğini açıkladı. Destekleyen oyunlarda AMD FidelityFX Super Resolution teknolojisi sunulmaya başlandı.


AMD yaptığı duyuruyla son teknoloji görüntü iyileştirme çözümü olan AMD FidelityFX Super Resolution’ın (FSR) kullanıcılara sunulduğunu açıkladı.

AMD FSR, kare oranlarını artırmak ve yüksek kalite ve çözünürlüklü oyun deneyimleri sunmak için tasarlanmış, açık kaynaklı ve platformlar arası bir teknolojidir. 40’tan fazla oyun geliştiricisi oyun ve oyun motorlarına FSR desteği ekleyeceğini açıkladı. Halihazırda 22 Racing Series, Anno 1800, Evil Genius 2, Godfall, Kingshunt, Terminator: Resistance ve The Riftbreaker gibi yedi oyunda FSR desteği bulunuyor. Yıl sonuna kadar aralarında DOTA 2, Far Cry 6 ve Resident Evil Village’ın bulunduğu birçok oyunun da FSR desteği eklemesi bekleniyor.

100’den fazla AMD işlemci ve GPU’ya geniş destek sunan FSR, seçili oyunlarda doğal çözünürlükle karşılaştırıldığında 4K çözünürlükte “Performans” modunda 2.4 kat daha yüksek performans sunuyor. Uzamsal çözünürlük yükseltme teknolojisi, gelişmiş bir kenar oluşturma algoritmasıyla kaynak görüntünün özelliklerini analiz ederek daha yüksek bir çözünürlükte tekrar üretir, ardından da kaplama detaylarını geliştirmek için keskinliği artırır. Tüm bunların sonucunda süper yüksek kalitede kenarlara ve belirgin piksel detayına sahip bir görüntü sunulur.

AMD FSR, oyuncuların görüntü kalitesi ve performans arasındaki dengeyi ayarlamalarına imkân tanımak için Ultra Kalite, Kalite, Dengeli ve Performans gibi dört kalite ayarı sunar. Bu sayede oyuncular, ışın izleme dahil en çok performans gerektiren durumlarda akıcı oynanışa sahip olurlar. Ultra Kalite modunda FSR görsel kalitesi, doğal çözünürlükten neredeyse farksızdır.

AMD FSR ile Yüksek Kalitede Daha Akıcı Oyun Deneyimi

Ölçeklenebilir açık kaynaklı bir çözüm 

Yeni ve eski oyunlara kolay entegre edilebilen AMD FSR, DirectX® 11, 12 ve Vulkan® API’leri tarafından destekleniyor. Birçok APU ve grafik donanımını destekleyen FSR, AMD Radeon™ RX 5000 ve Radeon RX 6000 serisi grafik kartları ve mobil grafik işlem üniteleri için optimize edilmesinin yanında AMD Radeon RX 500 serisi, Radeon RX 480/470/460, Radeon RX Vega serisi grafik kartlarında, tüm Radeon grafikli AMD Ryzen İşlemciler ve çeşitli rakip grafik ürünlerinde de desteklenmektedir.

AMD FSR’nin oyun geliştiricilere temmuz ayının ortalarında oyun geliştiricilere AMD GPUOpen üzerinden sunulması bekleniyor.

Stüdyo ve oyun desteği 

AMD FSR, lider stüdyo ve oyun geliştiricilerle yakın şekilde yapılan çalışmalarla geliştirildi. 40’tan fazla oyun geliştirici, büyük oyun ve oyun motorlarına FSR’yi ekleme ve destekleme sözü verdi. Çok daha fazlasının da FSR’yi oyunlarına eklemesi bekleniyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu