Tiktok Takipçi Satın Al

İtalya, Bir Çocuğun Ölümünden Sonra TikTok’a Erişimi Kısıtladı

Genç bir kız, tehlikeli bir TikTok yarışmasına çalışırken hayatını kaybetti.

İtalya, uygulamada tehlikeli bir meydan okumaya çalışırken 10 yaşındaki bir kızın hayatını kaybetmesinin ardından TikTok’u çökertiyor. Sonuç olarak, İtalyan Veri Koruma Kurumu (GPDP) artık TikTok’u yaş doğrulaması olmayan tüm hesapları engellemeye zorluyor.


Genç bir İtalyan kız, TikTok’ta hayatı tehdit eden “bilinç kaybı meydan okumasına” çalışırken hayatını kaybetti. Bu, GPDP’nin kısa biçimli video uygulamasına karşı hızla harekete geçmesini sağladı.

GPDP’nin web sitesindeki bir gönderi, kuruluşun TikTok’un “yaşı tam olarak belirlenemeyen” herhangi bir kullanıcı için bilgi işlemesini yasaklayacağını ortaya çıkardı.

Bu, yaşını doğrulamayan herhangi bir kullanıcının uygulamayı kullanmasının engelleneceği anlamına gelir. Kısıtlama 15 Şubat 2021’e kadar yürürlükte kalacak.

TikTok’un hüküm ve koşulları , kullanıcıların 13 yaşında veya daha büyük olması gerektiğini belirtir. Bir TikTok sözcüsü, The Guardian’a yaptığı açıklamada talihsiz olaya şöyle cevap verdi;

TikTok topluluğunun güvenliği mutlak önceliğimizdir, bu nedenle tehlikeli olabilecek davranışları teşvik eden, destekleyen veya yücelten hiçbir içeriğe izin vermiyoruz.

İtalya, Bir Çocuğun Ölümünden Sonra TikTok'a Erişimi Kısıtladı

TikTok’un genç kullanıcılar için uyguladığı sayısız güvenlik önlemine rağmen, hala yeterince yapmamış gibi  görünüyor.

Diğer Ülkeler İtalya Örneğini İzleyecek mi?

TikTok, yalnızca 13 yaşında veya daha büyük olan kullanıcıların uygulamaya kaydolmasına izin verebilir, ancak bu, çocukların yaşları hakkında yalan söylemesini engellemez. Platformun gelecekteki trajedileri önlemek için genç kullanıcılar için daha sert kurallar uygulaması gerekebilir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu