Tiktok Takipçi Satın Al

İşte Teslasuit’in Yeni VR Eldivenleri

Teslasuit’in yeni VR eldivenleri sanal nesneleri hissetmenizi ve nabzınızı takip etmenizi sağlar.

Tüm vücut için dokunsal geribildirim kıyafeti olarak bilinen Teslasuit, kullanıcıların sanal dokuları hissetmelerine ve biyometrik veriler toplamasına olanak tanıyan bir eldiven sunuyor. Cihaz sadece “Teslasuit Eldiveni” olarak adlandırılıyor ve 2020’nin ikinci yarısına kadar nakliye hedefi ile Ocak ayında CES‘te piyasaya sürülecek.


Teslasuit Eldiveni eğitim, tıbbi rehabilitasyon ve diğer profesyonel uygulamalar için tasarlanmıştır. Nesnelere dokunma ve tutma izlenimi yaratmak, kullanıcıların ellerinin hareketini yakalamak ve nabız gibi diğer biyometrik bilgileri kaydetmek için birkaç farklı teknolojiyi birleştirir. Sanal gerçeklik için neredeyse tüm vücut için hareket yakalama veya dokunsal geri bildirim sunmak için eldivenler Wi-Fi üzerinden diğer parçalar ile eşleştirilebilir.

İşte Teslasuit'in Yeni VR Eldivenleri

Teslasuit, 2010’ların ortalarında VR patlaması sırasında başlatılan, önce tüketicilere hitap eden, daha sonra haptik ve hareket kontrol yetileri kaybolan ticari müşterilere hitap eden birkaç şirketinden biridir. 2016 yılında Kickstarter‘da kampanya başlattı, ancak bu kampanyayı iptal etti ve 2018’de ilk ürününü resmi olarak duyurdu. O zamandan beri astronot eğitimi, acil tahliye tatbikatı uygulaması ve diğer simülasyon senaryolarında potansiyel uygulamalar gösterildi. İçerik oluşturucular oyun ve eğlence olanaklarını göz ardı etmezler, ancak yaklaşık 5.000 ABD Doları değerindeki bu ürün bir kulaklık aksesuarı değildir.

Teslasuit Eldiveni, Manus VR ve HaptX gibi şirketlerin mevcut ürünleriyle rekabet edecek. Teslasuit görünüşte özellikleri ile kendini ayırt ettirebilir. Eldivenler temel dokunma ve kuvvet geri besleme özelliklerini içerir. Her parmağınızdaki dokuz elektrot dizisi, varolmayan bir yüzeye dokunma hissi verirken, plastik bir dış iskelet katı nesnelerle etkileşimi simüle etmek için direnç ve titreşim yaratır.

Bunun üzerine, eldivenler bir kullanıcının bileğinin ve parmaklarının hareketini yakalar. Ayrıca, kullanıcının kalp atış hızı gibi bilgileri toplayan ve stres deneyimlere karşı diğer fiziksel reaksiyonları dolaylı olarak ölçmeye yardımcı olabilecek bir nabız oksimetresi içerir. Bu özelliklerin tüm yayılımı, biyometrik ve hareket verilerini toplayan fiziksel hissi elektriksel stimülasyonla simüle eden Teslasuit’e benzer. Ne yazık ki Teslasuit, CES katılımcılarının elbiseyi kontrol edebileceğini söylerken, henüz eldivenleri deneyemiyorlar çünkü eldivenler hala test aşamasında.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu