bayigram.com

İşte Android 10’un Google Pay İçin Yeni Hızlı Cüzdan Erişimi’ne İlk Bakış!

Dördüncü Android Q beta’da gizli olan “Hareketleri göster ve pasoları göster” adlı Hareket ayarlarında yeni bir özellikti. Google, Android 10 için yeni web sayfasını başlattığında, bu özelliğe “Hızlı cüzdan erişimi” adını verdiler, bu yüzden geleceği biliniyordu. Ancak, Pixel akıllı telefonlar için sunulan Android 10 güncellemesinde gizemli bir şekilde bulunmuyor. Şimdi, nihayet özelliğe ilk bakışımız oldu.

Bugün gösterdiklerimiz herhangi bir yeni bilgiyi açıklamıyor, çünkü “Kartları ve geçişleri göster” özelliğinin açıklaması bize Google’ın üzerinde çalıştığını bilmeye yetecek kadar bilgi verdi. Açıklamasına göre, özellik ve güç menüsünü göstermek için güç düğmesini basılı tuttuğunuzda Google Pay uygulamasından kredi kartlarını, pasoları ve biletleri gösterir. Google Pay uygulamasında saklanan birden fazla kredi kartınız ve kartınız varsa bu özellik, akıllı telefonunuzu cebinizden çıkardıktan sonra hızlı bir şekilde doğru kartı seçmenize veya geçmenize yardımcı olur. Samsung, One UI adlı Android sürümünde de benzer bir özelliği birleştirmiştir, ancak uygulaması Google Pay ile değil Samsung Pay ile çalışır.


Bugün erken saatlerde, Android 10 çalıştıran Pixel 2 XL’deki güç menüsünde yeni bir öğe fark edildi. Bu öğe bir kart biçimindeydi ve kullanıcıdan “Bir ödeme yöntemi ekle” dedi. Kredi kartlarından birini ekledikten sonra, Yeni kart değiştiriciye herhangi bir ekrandan erişebildi. Tıpkı daha önce olduğu gibi, ödemeyi başlatmak için telefonunuzun kilidini açmanız gerekecek. Bununla birlikte, yeni hızlı cüzdan erişim özelliği, aktif ödeme yönteminizi değiştirmeyi daha kolay hale getirir. Varsayılan kartı değiştirmek için artık Google Pay uygulamasını açmanız gerekmez. Kullanılabilir kartlarınızı görmek için güç menüsünde kartın üzerinde sola veya sağa kaydırın veya tüm kayıtlı kartlarınızı görmek için “Tümünü görüntüle” düğmesine dokunun. (Burada birden fazla kartın gösterilebileceğini onaylamak için ikinci bir kredi kartı eklendi, ancak bir sınır olup olmadığını görmek için kart eklemeye devam edilmedi.)

İşte Android 10’un Google Pay İçin Yeni Hızlı Cüzdan Erişimi’ne İlk Bakış!

Güç menüsü tipik olarak ekranın sağ tarafına doğru olmakla birlikte, bu özellik aktifken tüm düğmeler aşağıya düşer.

Bu özelliğin herhangi bir raporunu henüz hiç kimseye yayılmadığı görülmedi, ancak kullanıcı için çalıştığından, yakında yayınlanmaya hazır olması gerekir. Bunun ne zaman olacağını sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu