Tiktok Takipçi Satın Al

İstanbul Neodyum Mıknatıs Firması

Gauss, G sembolü ile gösterilen manyetik akım yoğunluğu birimidir. Manyetik akı yoğunluğu olarak da bilinen manyetik indüksiyonun bir ölçüm birimi olan Gauss adını 1936’da Alman matematikçi ve fizikçi Carl Friedrich Gauss’tan almıştır. Bir gauss, santimetre kare başına bir maxwell olarak tanımlanır.

Ülkemizde de Gauss ölçümü yapan firmalar vardır ancak bu firmalar arasında güvenilir ve kaliteli olarak Magneteksan gösterilebilir. Magneteksan firması olarak Gıda üretimi yapan firmalara mıknatıs uygunluğu hizmeti sunuyor.


Özellikle gıda güvenliği alanında profesyonel gauss ölçümü hizmeti veren Magneteksan firması İstanbul Pendik’te yer almaktadır. Gıda güvenliğinde, profesyonel mıknatıs ölçüm ve manyetik kalibrasyon hizmeti veren firma, müşterilerinin mıknatıslarını yerinde ziyaret ederek, yıllar içerisinde ne kadar bir güç kaybı yaşadıklarını hesaplamaktadırlar.

Ayrıca manyetik alan ölçüm hizmeti oldukça hassas bir konudur. Düzenli periyotlarla yapılması gereken bir hizmettir. Magneteksan, Türkiye’nin tüm şehirlerine gauss ölçüm hizmeti verebilmekte. Ölçüm sonucunda ise raporlu şekilde hazırlanan ve size sunulan ölçümlerin mıknatıslarınızın yeterli güce sahip olup olmadığı değerlendirilmektedir.

TÜBİTAK Onaylı Gauss Ölçümü

Magneteksan firmasının TÜBİTAK onaylı Gaussmetre cihazları ile profesyonel bir şekilde mıknatıs ölçüm hizmeti müşterilerine sağlamaktadır. Gaussmetre cihazları periyodik olarak kalibre edilmekte ve ölçüm raporundaki hatalar bu şekilde minimuma indirilmektedir.

Gauss Manyetometrenin modern versiyonu Gaussmetre olarak bilinir. Bir Gaussmetre, manyetik alanların yönünü ve yoğunluğunu ölçebilir. Daha büyük manyetik alanlar için, benzer olan ancak daha büyük Tesla birimlerinde ölçüm yapan bir Teslametre kullanılır. Bir Gaussmetre, bir gauss probu/sensörü, metre ve her ikisini birbirine bağlayan bir kablodan oluşur. Gaussmetre, 1879’da Edwin Hall tarafından keşfedilen Hall etkisi temelinde çalışır.

İstanbul Neodyum Mıknatıs Firması

Gaussmetre’nin en önemli parçası olan Hall probu, enine manyetik alanları en iyi şekilde ölçmek için genellikle düzdür. Bazı sondalar eksenel veya silindiriktir. Örneğin bir solenoid içindeki bir manyetik alan (bir elektrik akımı içlerinden geçtiğinde manyetik hale gelen silindirik tel bobinleri) gibi, sondaya paralel alanları ölçmek için kullanılır.

Her iki tip de genel amaçlı manyetik alan ölçümleri için kullanılabilir, ancak düz veya enine problar, mıknatısların içindeki veya içindeki küçük boşluklar dahil olmak üzere açık alanlardaki manyetik alanları veya basit mıknatıslar veya ferromanyetik nesneler için ölçmek için gereklidir.

Gauss Ölçümünde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Üretimde kullanılan mıknatıs araçları, mıknatıs kalibrasyonu hizmeti çatısı altında şu şekilde kontrol edilmektedir;

  1. Gauss miktarı kontrol edilmektedir.
  2. Mıknatısın kutup aralıkları kontrol edilmektedir.
  3. Mıknatısın genel özellikleri kontrol edilmektedir.
  4. Mıknatısın maruz gördüğü sıcaklık kontrol edilmektedir.
  5. Mıknatıs etkileşimi kontrol edilmektedir.
Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu