Tiktok Takipçi Satın Al

İşletmeler İçin En İyi Hosting Seçenekleri

Modern teknolojideki gelişmeler ile internette herhangi bir varlık göstermeden bir işletmeyi yürütmek neredeyse imkansızdır. Bir blog aracılığıyla tavsiye vermek, ürünlerinizi satmak için fiziksel bir mağaza oluşturmak ya da tüm işletmenizi internete taşımak isteyin işe bir hosting hizmeti ile başlamanız gerekir.

Hosting Nedir?

Hosting, internette web sitesi yayınlamanızı sağlayan online bir sunucuyu ifade etmektedir. Temel olarak web sitenizi oluşturan tüm dosyaları depolamak için fiziksel bir sunucuda yer kiralamak olarak ifade edebiliriz. Ayrıca sitenizi tarayıcıları aracılığıyla ziyaret eden kişilere bu verileri ulaştırmakla ilgilenir. Web Hosting hizmetleri genellikle web sitenizin ihtiyaçlarına göre seçilebilen aylık abonelikler için sunulur. Bazı web sitesi barındırma sağlayıcıları ücretsiz hizmetler sunar ancak bu daha az kontrole sahip olduğunuz anlamına gelir.


Bir hosting sağlayıcı seçerken, sunulan farklı barındırma hizmetleri türlerini dikkate almak önemlidir. Sitenizi nerede barındırmak istediğinizi belirlerken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey.

  • Ne tür bir web sitesi kuruyorsunuz? e-ticaret, blog, portföy vb.
  • Tür web sitesine bağlı olarak, sitenizi çalıştırmak için gereken bant genişliği nedir?
  • Alan adınız için e-posta adresleri oluşturabilir misiniz?
  • Ne tür barındırma seçenekleri mevcuttur?
  • SSL Sertifikaları sağlıyorlar mı?

Bayi Hosting Nedir?

Bayi hosting, barındırma sağlayıcısının sabit disk alanı ve bant genişliğini başka bir şirkete (küçük-orta ölçekli işletme) kiralamasını ve onun da alanı üçüncü şahıslara (girişimciler-küçük işletme) kiralamasını içeren bir seçenektir. Bayi hosting, basit bir ifadeyle, bayi müşterilerinize kiraladığınız ve karşılığında kar elde ettiğiniz bir barındırma hizmeti olduğu söylenebilir.

Hosting Paketleri Nasıl Seçilmelidir?

Hosting, bir web sitesinin temel bir parçasıdır. Siteniz için doğru olan barındırma şirketini ve planını seçmek için dikkati davranmak gerebilir.  Hosting paketiniz, web sitenizin amaçlarına ve ihtiyaçlarına bağlı olacaktır. Her site farklıdır ve boyutu, ziyaretçileri, web sitesini yönetme deneyimi vb. açısından farklı ihtiyaçları vardır. Farklı paketlere bakmadan önce ihtiyaçlarınızı belirleyin. Çoğu sağlayıcı farklı hosting planları sunduğundan, sizin için en iyisine karar vermek için ilgili hosting paketleri içerisinde yer alan özellikleri karşılaştırmalısınız. Bu özellikler; disk alanı, bant genişliği, kurulum, aylık trafik, E-Mail Kotası vs.

Pek çok barındırma sağlayıcısı yeni müşteriler için özel teklifleri vardır ancak planınızı yenileme ücreti önemli ölçüde tercihlerinizi etkileyebilir. Sağlayıcınızın yenileme koşullarını kontrol etmelisiniz.

İşletmeler İçin En İyi Hosting Seçenekleri

İşletmeler İçin Sunulan Hosting Avantajları Nelerdir?

Web sitenizi kendiniz barındırmayı seçerseniz, tüm bakım işlerini kendiniz halletmeniz gerekecektir. Bir web barındırma şirketiyle çalışmak, işi profesyonellere devrederek işleri daha verimli hale getirecektir. Çoğu web barındırma sağlayıcı şirket, işletmelere hataları ve sorunları bulup hızlı bir şekilde çözerek tutarlı teknik destek sunar.

7/24 çalışan bir web sitesine sahip olmak tüm işletmeler için çok önemlidir. Bir saatlik kapatma, şirketlere kolaylıkla binlerce dolarlık gelir kaybına mal olabilir. Güvenilir bir hosting hizmetiyle, web sitenizin %99,9 oranında kapanmadığına emin olabilirsiniz.

Ayrıca hosting sağlayıcılar; yönetilebilir mail Kotası, 7/24 teknik destek, ücretsiz SSL ve ilk ay iade garantisi gibi ek özellikler sunmaktadır.

Hosting Paketleri Özellikleri Nelerdir?

Her hosting sağlayıcının paketlerinde müşterilerine sağladığı özellikler farklılık sağlayabilmektedir.  Paket içerikleri; bireysel müşterilerine, kurumsal müşterine ve bayi müşterinin ihtiyaçlarına göre oluşturulmaktadır. Genel olarak hosting paketlerinde sunulan özellikler; disk alanı, bant genişliği, güvenlik, çalışma süresi, web site hızı, güvenlik ve destek hizmetlerini içermektedir.

Sık Sorulan Sorular

Sınırsız Hosting Nedir?

İnternette hosting araştırması yaparken, sınırsız hosting tabirlerine denk gelebilirsiniz, ancak bu tam olarak ne anlama gelmektedir? Sınırsız web hosting terimi genellikle diğer hizmetlerle birlikte disk alanı ve bant genişliği şeklinde aldığınız veri kullanım miktarını ifade eder. Sınırsız disk alanına sahip bir hosting paketi seçmek, sınırsız sayıda dosya barındırabileceğiniz gibi çok daha büyük web sitelerini de barındırabileceğiniz anlamına gelir.

Hosting hizmeti bir kontrol paneli ile geliyor mu?

Evet birçok firma Cpanel, Plesk ve Özel Panel Desteği sağlamaktadır.

Hosting Paketleri Yükseltilebilir mi?

Hosting firmaları sağladıkları hosting paketlerinde paket yükseltme seçenekleri sunmaktadır. Örneğin Bireysel hosting paketi satın aldığınız bu paketinizi bir üst pakete ya da kurumsal hosting paketlerine yükseltebilirsiniz.

Hosting Satın Aldığımda Alan Adını Transfer Etmek Zorunda mıyım?

Alan adı transfer etmek zorunda değilsiniz. Fakat genellikle sağlayıcı şirketler alan adı transfer işlemlerinde rekabetçi fiyatlandırma sunmaktadır. Dilerseniz hosting satın aldığınızda alan adınızı transfer devam edebilir veya alan adlarınızı seçtiğiniz herhangi bir domain kayıt kuruluşunda tutabilirsiniz.

Bir hosting satın alımı yapmak istiyor fakat hosting sağlayıcı konusunda karar veremiyorsanız, Turkticaret.Net sizin için doğru adres. Turkticaret.Net ile hosting hizmetleri yanında; domain, sunucu, marka ve patent tescili, SSL ve reklam hizmetleri gibi 360 derece hizmet ağı ile dijital varlıklarınızı tek firma üzerinden yürütebilme şansı elde edebilirsiniz.

Turkticaret.Net’ten barındırma hizmeti satın alarak; kesintisiz, yüksek güvenlikli altyapı ile tam koruma, Cpanel, Plesk ve özel panel desteği, hazır yazılımlara %100 uyumlu, Uptime oranı %99.9, sınırsız disk alanı ve trafik, ücretsiz SSL desteği ,ilk ay iade garantisi gibi özellikler ile ihtiyacınıza uygun paketi seçebilirsiniz.  Turkticaret.Net bireysel kurumsal ve reseller müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik; bireysel, kurumsal, bayi ve VIP paketleri olmak üzere 4 farklı grupta paketler sunmaktadır. Web site ihtiyacınıza göre bu paketlerden seçim yapabilir, yine ihtiyacınıza göre paket yükseltimi veya değişimi yapabilirsiniz. Böylece ihtiyacınız kadarını kullanmış olursunuz.

Ayrıca kesintisiz ve güvenli hizmetlerin yanı sıra Turkticaret.Net’in 7/24 teknik destek ile sorunlarınıza mail, telefon veya canlı destek hattı üzerinden hızlıca çözümler bulabilirsiniz. Hemen web sitenizi Turkticaret.Net güvencesi ile taşıyın en iyi hosting deneyimini yaşayın; kaliteli esnek ve uygun fiyatlar ile kullanmaya başlayın.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu