Tiktok Takipçi Satın Al

İşkur Sosyal Çalışma Programı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bu makalemizde sizlere İşkur Sosyal Çalışma Programı Başvurusunun nasıl yapılacağını detaylı olarak anlattık. Detaylar makalemizde…

İŞKUR sosyal çalışma başvurusu, üniversite eğitimi almakta olan öğrencilerin kamu kuruluşlarında ve toplum yararına çalışma yapabilecekleri ve ayrıca bu zaman içerisinde meslekleri hakkında bilgi sahibi olabilecekleri bir programa dahil olmak amacıyla yapılmaktadır. Bu program dahilinde kütüphane düzen ve bakımı, doğa koruması, kültürel miras korunması ve sosyal hizmet alanları bulunmaktadır. İşkur aracılığı ile bu programa dahil olan öğrenciler kamu kurumlarında çalışmalarını yürütür.


İşkur sosyal çalışma programı, İşkur’un resmi internet sitesinde yayınlanmaktadır. Dolayısı ile açılan programlar, İşkur web sitesinde ilan edilmektedir ve başvurular da İşkur üzerinden alınmaktadır. Öğrencilerin bu programlara başvuru yapması için İşkur üzerinden takip yapmaları gerekmektedir. Programların ilanından sonra, belirtilen başvuru sürecinde online olarak başvuru yapılabilmektedir.

Başvuru süresi, ilanın yayınlanmasından sonraki dördüncü gününe kadardır. Ayrıca sosyal çalışma programına başvurulabilmesi için İşkur sistemine kayıtlı olunması ve kaydın da aktif durumda olması gerekmektedir.

İşkur Sosyal Çalışma Programı Başvurusu Nasıl Yapılır?

İşkur Sosyal Çalışma Programına Kimler Başvuru Yapabilir?

İşkur sosyal çalışma programı, üniversite öğrencilerine özel olarak uygulanmaktadır fakat her üniversite öğrencisi bu programa başvuru yapamamaktadır. İşkur sosyal çalışma başvurusu, yükseköğretimde eğitim alan öğrenciler tarafından yapılabilmektedir. Dolayısı ile yüksek lisans ya da doktora eğitimi alan kişiler bu programdan yararlanamamaktadır. Yüksek lisans ve doktora öğrencileri, aktif olarak ön lisans ya da lisans eğitimi alıyorlarsa başvuru gerçekleştirebilmektedir.

İşkur’un sosyal çalışma programından yararlanılabilinmesi için gerekli olan tek şart; öğrenciliğin aktif olmasıdır. Bu bağlamda, uzaktan eğitim öğrencileri ile mezuniyet sürelerini uzatan öğrenciler başvuru yapabilmektedir. Sosyal çalışma programına başvuru gerçekleştiremeyecek olan kişiler ise; 18 yaşını doldurmamış olan, öğrencilik durumu pasif olan, başvuru süresi içinde başka bir işte ya da stajda çalışıyor olan kişilerdir. İlgili sayfaya buradan ulaşabilirsiniz.

İşkur Sosyal Çalışma Programı Başvurusu Nasıl Yapılır? İşkur Sosyal Çalışma Programı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu