Tiktok Takipçi Satın Al

İş Hukuku Kapsamı

İş Hukuku oldukça kapsamlı ve hem çalışmakla hem de çalıştırma ile hükümlü olan her bireyi ve işletmeyi ilgilendiren konu ve hukuk dalı olarak öne çıkmaktadır.

İş hukuku işçi ve işveren kavramaları ile bağlantılı olup ikisi arasında ki iş yaşantısını ve işçi ve işveren haklarını koruyan bir hukuk alanı olmaktadır.


İşçi ve işveren arasındaki ilişkiyi düzenleyen ve belirli sınırlamalar getirerek ortaya çıkabilecek hukuki uyuşmazlıkları düzenleyen iş hukuku iş kanunu ile ilişki kurarak işverenler ile bir iş sözleşmesine bağlı kalma şartı ile çalışan işçilerin çalışma şartları ve sektörüne ilişkin hak ve yükümlülüklerini düzenlenmektedir. Gebze avukat arayışlarına baktığımızda en çok iş hukuku kapsamına girdiğini görmekteyiz.

İş Hukuku Nedir?

Geniş anlamda işçi bir ücret karşılığında işverenine iş ile ilgili sözleşmeyle bağlanmış olan kişi olmaktadır. İşveren ise kendi sektöründe belli ücret karşılığında işçiye iş imkanı sunmaktadır. İşçi ile işveren arasında ki ha ve eşitliği sağlamak amacı ile iş hukuku düzenlemektedir.

İş Hukuku kapsamında yer alan tüm maddeler hem işçiyi hem de işverenin hakkını korumaktadır. Olası her sorunda hakları korumak amacı ile ilgili mahkeme hizmet vermektedir. İstanbul icra avukatı gibi iş hukuku da en çok aranan avukatlık alanlarından biridir.

İş Hukuku Kapsamı

İş Hukuku Avukatı

Genel olarak iş yaşamında meydana gelen anlaşmazlıkların çözümü ve dava süreçleri ile ilgilenen avukatlar için iş hukuku avukatı terimi kullanılmaktadır.

İş Hukuku avukatı olarak hizmet veren bir çok  Hukuk Bürosu Tuzla iş hukuku avukatı alanında en doğru ve güvenilir hizmetleri ile müvekkillerine yardımcı olmaktadır. İş avukatı, işçi ile işveren arasındaki oluşacak hak kaybını önlemek ya da kaybedilen hakkı geri kazanmak için gerekli mücadeleyi göstermektedir.

İş Hukuku Avukatının İş Davalarında Ki Rolü Nedir?

İş hukukunda görev olacak olan avukatın bilgi ve tecrübesi ve mesleğinde ki uzmanlığı davanın seyrini değiştirme de etkin rol üstlenmektedir. Hem teknik hem de bilgi birikimi gerektiren bir alan olması ile önemli rol oynayan iş hukuku avukatı davaların takibi gerekli bilgi ve belgelerin doğru bir şekilde zamanında mahkemeye sunulması için iş hukuku avukatı oldukça fazla önemli konular arasında yer almaktadır.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu