Tiktok Takipçi Satın Al

iPhone’daki Varsayılan Bildirim Sesini Değiştirme

iPhone kullanıcıları için iPhone deneyimini özelleştirmenin eğlenceli yollarından biri, varsayılan uyarı ses efektini sevdiğiniz veya tercih ettiğiniz bir şey olarak değiştirmektir.

Uzun bir süre boyunca, varsayılan uyarı ses efekti Tri-Tone idi ve değiştirilemiyordu. Daha sonra, Apple daha sonraki iOS sürümleriyle varsayılan uyarı sesini Rebound ses efektine değiştirdi. Ancak en son iPhone sistem yazılımlarında, Tri-Tone, Rebound veya başka bir şey olsun, varsayılan uyarı sesini istediğiniz herhangi bir şey olarak değiştirebilirsiniz.

iPhone’daki Varsayılan Uyarı Sesini Değiştirme


iPhone'daki Varsayılan Bildirim Sesini Değiştirme

iPhone’da varsayılan bildirim ses efektinizi nasıl değiştirebileceğinizi şöyle yapabilirsiniz:

  • iPhone’da “Ayarlar” uygulamasını açın
  • “Ses ve Titreşim” e gidin
  • “Varsayılan Uyarılar” ı seçin
  • iPhone’daki yeni varsayılan bildirim sesi olarak ayarlamak istediğiniz uyarı sesini seçin
  • Memnun olduğunuzda Ayarlar’ı kapatın

Apple’ın sunduğu tüm ses efektlerini, Tri-Tone ve Rebound dahil olmak üzere kullanabilir veya kendiniz bir şarkıdan veya GarageBand’da ya da Apple’dan indirdiğiniz özel bir zil sesi veya metin sesi de kullanabilirsiniz.
Eğer iPhone’da varsayılan bildirim ses efektini değiştirme seçeneğini görmüyorsanız, iPhone’unuzu iOS 17.2 veya daha yeni bir sürüme güncellemeniz gerekecektir. Daha önceki iOS sürümleri bu yeteneği desteklememektedir.

Birçok iPhone kullanıcısı, varsayılan bildirim sesinin Tri-Tone’dan yeni Rebound sesine değiştiğini keşfedince şaşırdı ve tüm kullanıcılar yeni sesi sevmedi, bazıları ise duymakta zorlanıyor. Tabii ki, birçok kişi yeni ses efektini de seviyor. Ancak, özelleştirme sevinci, beğendiğiniz şeyi seçebileceğiniz ve iPhone’unuzdaki uyarılar için duymak istediğiniz herhangi bir bildirim sesini seçebileceğinizdir ve bu tam olarak bu özelleştirme seçeneği sunar.

Unutmayın, bu varsayılan uyarı sesini değiştiriyor, metin tonunu, zil sesinizi, e-posta sesini veya diğer ses efektlerini değiştirmeyecektir, ancak cihazınızdaki aynı Sesler ve Titreşim ayarlarında bunları da değiştirebilirsiniz.

iPhone’daki yeni varsayılan Rebound bildirim sesini sever misiniz? iPhone’daki eski Tri-Tone uyarı bildirim sesini mi tercih edersiniz? IPhone’unuzda tamamen özel bir varsayılan uyarı sesi ayarlamaktan hoşlanıyor musunuz? Düşüncelerinizi ve deneyimlerinizi aşağıdaki yorumlarda bizimle paylaşın.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu