TeknoDiot.com
   
   

iPhone XR, En Çok Satan Akıllı Telefon Oldu!

iPhone XR, En Çok Satan Akıllı Telefon Oldu!

iPhone XR Amerika Birleşik Devletleri’nde çok fazla rağbet görüyor. Kantar World Panel’in son verileri, ikinci çeyrekte ülkedeki en çok satan akıllı telefon olduğunu ve pazarın yüzde 7,8’ini oluşturduğunu gösteriyor. Veriler gösteriyor ki, geçen çeyrekte ülkenin en çok satan üç akıllı telefonu aslında iPhone’lardı.

Kantar’ın verilerine göre, iPhone 8 ve iPhone XS Max, 2019 yılının ikinci çeyreğinde ülkedeki en çok satan ilk üç cihazı oluşturuyor.

Özellikle Motorola, ülkede iyi bir ivme kazanıyor. Satış payı bir önceki yıla göre yüzde 3,3 arttı. En iyi performans gösteren modeller Motorola E5 ve G6 Plus idi. Verizon, Motorola’nın akıllı telefon satışlarında en üst kanal olduğu için dağıtımın artmasına yardımcı oldu.

iPhone XR, En Çok Satan Akıllı Telefon Oldu!

Amerika Birleşik Devletleri ve Çin bir ticaret hacmine karışmış olsalar da, iOS’in payı geçtiğimiz çeyrekte Halk Cumhuriyeti’nde yüzde 19.7’ye ulaştı. Huawei hala kendi ülkesinde hâkim güç olmaya devam ediyor, ancak şirket ve Onur markası geçtiğimiz çeyrekte yüzde 46.1’lik bir payla Urban China’daki her iki satıştan neredeyse birini oluşturuyordu.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.