iPhone X Kullanıcıları Pil Konusunda Şikayetler Başladı - TeknoDiot.com

iPhone X Kullanıcıları Pil Ömrünün Azalmasından Dolayı Şikayet Etmeye Başladı

Abone Ol 

iPhone X modelinin pilinin çalışma sırasında bozulması, kapasitesinde bir azalmaya yol açması kaçınılmazdır.

Apple’ın destek forumları ve Reddit’in kısa bir süre önce bu cihazların pil ömrünün tek bir şarjla şarj edildiğini belirten iPhone X akıllı telefon kullanıcıları hakkında şikayet etmeye başladı. Kullanıcılardan birine göre, pilin şarjının %20’si kaldığında iPhone X kapanıyor.

Apple, klasik bir pil, normal koşullar altında çalışırken 500 tam şarj döngüsü ile orijinal kapasitesinin %80’ini korumak için tasarlanmıştır.

iPhone X Kullanıcıları Pil Ömrünün Azalmasından Dolayı Şikayet Etmeye Başladı

Bir yıllık garanti, arızalı bir pil için garanti servisini içerir. Garantinin süresi dolmuşsa, Apple bir ücret karşılığında pil hizmeti sunacaktır.

Bu nedenle, yaklaşık 1.000 dolar değerinde bir cihazın alıcıları, garanti süresinden sonra pilin kendi pahasına değiştirilmesi gerekecek şekilde hazırlanmalıdır. Satın alma işleminden iki yıldan az bir süre sonra kullanıcıların şikayetlerine bakarak değerlendirilecektir.

Göz atın:   Yeni iPhone Modellerinin Tanıtım Tarihi Netleşmeye Başladı

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu