Tiktok Takipçi Satın Al

iPhone X Ekran Görüntüsü Alma

Son zamanların en popüler telefon modellerinden biri olan iPhone X, ön yüzünde ana tuş olmadığından dolayı ekran görünütüsü alma tekniği haliyle değişiklik göstermiştir.

Bu ekran görüntüsü almak için işe yarayan ana tuş kaybolduğuna göre iPhone ekran görüntüsü alma işlemi nasıl olacak?


iPhone X dünyanın en çok satan telefonlarından bir tanesi olmuştur. Apple iPhone X üretiminin arkasından sırasıyla iPhone Xs ve iPhone Xs Max’ı piyasaya sürmüştür. Türkiye’de satış fiyatının oldukça yüksek olması nedeniyle dikkatleri üstüne çekmeyi başarmıştır. Bir önceki modeli olan iPhone 8’de ana tuş mevcuttu. Apple’de ana tuşun ilk kaybolduğu model olan iPhone X kullanıcılarını şaşırttı.

iPhone X Ekran Görüntüsü Alma

iPhone X ekran görüntüsü alma işlemini yapmak düşündüğümüzden daha kolay. Sadece yan taraflarda bulunan güç tuşu ve ses arttırma tuşlarına aynı anda 1 saniye basılı tutmanız yeterli olacaktır. Fakat iPhone X’lerde alınan ekran görüntüleri, ekranın üst kısmında bulunan girinti kısmı boş kalacak bir görüntü vermektedir. Bu sebepten dolayı büyük tepki alan Apple, hala bir düzenleme yapmadı. Aldığı tepkilerden dolayı kısa zaman içinde bu hatanın giderilmesi bekleniyor.

iPhone X Ekran Videosu Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

Ekran görüntü almanın yanı sıra telefonun kendi özelliklerinden biri olan ekran videosu alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca app markette bulunan uygulamaları kullanarakta bu işlemi yapmanız mümkün. Ekran kaydetme işlemini şu şekilde yapabilirsiniz;

  • Ayarlar > Denetim merkezi > Denetim özelleştir > Ekran kaydı seçeneğinin yanında bulunan artı işaretini seçiniz.
  • Ekranın üstünden bir yere dokunarak ayarlar ve bildirim penceresini aşağıya çekiniz. Orada bulunan    tuşuna basınız.
  • Kaydı başlat seçeneğine bastıktan sonra başlayan geri sayım sonrasında ekran kaydı başlayacaktır.
Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu